Pomosty w najbliższy weekend w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1
📅 sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016
sobota 10 zł / niedziela 20 zł
Pomosty w najbliższy weekend
Turniej ma nie tylko wyłonić najlepsze pary w sportowym tańcu towarzyskim, ale też integrować ludzi, których łączy wspólna pasja tańca. W sobotę, 4 czerwca, na parkiecie rywalizować będą ze sobą dorośli, zaś w niedzielę (5 czerwca) młodzi ludzie, którzy z chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne.

– Zawodnicy reprezentują różne kluby taneczne z Polski oraz różny poziom techniczny i różne kategorie wiekowe – mówią organizatorzy. – Wszyscy będą walczyli o puchary, medale, nagrody i punkty kwalifikacji sportowej. Pary prezentować się będą w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Turniej dla par dorosłych rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00, natomiast w niedzielę pierwszy blok, w którym prezentować się będą pary początkujące dzieci i młodzieży, rozpocznie się o godzinie 10.30. Eliminacje i finały zakończyć się mają do 13.30. W drugim bloku, którego początek przewidywany jest na godzinę 14.00, rywalizować będą pary średnio zaawansowane, zaś pary zaawansowane młodzieży tańczyć będą od 17.30 do 19.30. Tancerzy oceniać będzie 9 sędziów punktujących, nad którymi czuwać będzie sędzia główny.

Bilety dla publiczności kosztują 10 złotych na sobotni turniej i 20 złotych na niedzielny, przy czym dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

Organizatorami turnieju są CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”. Zrealizowano ze środków finansowych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Gminy Miasta Elbląg.