Pomosty w najbliższy weekend w Elblągu

CSE Światowid Elbląg, Plac K.Jagiellończyka 1 mapa

sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016

sobota 10 zł / niedziela 20 zł

Pomosty w najbliższy weekend

W sobotę i niedzielę na sali sportowo-widowiskowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się ostatni turniej taneczny w bieżącym sezonie, czyli Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty”.

Turniej ma nie tylko wyłonić najlepsze pary w sportowym tańcu towarzyskim, ale też integrować ludzi, których łączy wspólna pasja tańca. W sobotę, 4 czerwca, na parkiecie rywalizować będą ze sobą dorośli, zaś w niedzielę (5 czerwca) młodzi ludzie, którzy z chęcią i zapałem rozwijają swoje sportowe zainteresowania taneczne.

– Zawodnicy reprezentują różne kluby taneczne z Polski oraz różny poziom techniczny i różne kategorie wiekowe – mówią organizatorzy. – Wszyscy będą walczyli o puchary, medale, nagrody i punkty kwalifikacji sportowej. Pary prezentować się będą w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

Turniej dla par dorosłych rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.00, natomiast w niedzielę pierwszy blok, w którym prezentować się będą pary początkujące dzieci i młodzieży, rozpocznie się o godzinie 10.30. Eliminacje i finały zakończyć się mają do 13.30. W drugim bloku, którego początek przewidywany jest na godzinę 14.00, rywalizować będą pary średnio zaawansowane, zaś pary zaawansowane młodzieży tańczyć będą od 17.30 do 19.30. Tancerzy oceniać będzie 9 sędziów punktujących, nad którymi czuwać będzie sędzia główny.

Bilety dla publiczności kosztują 10 złotych na sobotni turniej i 20 złotych na niedzielny, przy czym dzieci do lat 6 wchodzą bezpłatnie.

Organizatorami turnieju są CSE „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”. Zrealizowano ze środków finansowych Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Gminy Miasta Elbląg.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Pomosty w najbliższy weekend w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:taniec