Pomaluj sobie jaskinię! Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu mapa

piątek 26.08.2016

Warsztaty w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

W jaskiniach Francji i Hiszpanii znajdują się świadectwa niesamowitego kunsztu ludzi sprzed co najmniej 17 tysięcy lat.

Fascynujące wizerunki zwierząt: mamutów, koni, nosorożców włochatych, jeleni czy bizonów wciąż skrywają swoje tajemnice. Kto był ich twórcą i w jaki sposób powstawały? Dlaczego w jaskiniach? Czy w Polsce też mamy takie dzieła sztuki?

Podczas zajęć poświęconych malowidłom jaskiniowym dzieci wcielą się w role paleolitycznych artystów, własnoręcznie przygotują pędzle oraz farbę z węgla drzewnego – najstarszego barwnika, wykorzystywanego jeszcze przed gliną i ochrą.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 26 sierpnia 2016 (środa), godz. 11.00
Miejsce: gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2
Prowadzący: Beata Badura, Monika Bronk-Pogoda
Koszt: 6 zł