Pomaganie dodaje skrzydeł!

środa 01.06.2016 do czwartek 30.06.2016

Warto pomagać - Zostań członkiem drużyny Avengers!

Superbohaterowie występują w filmach, książkach lub komiksach i z niezwykłą mocą zwalczają zło. Odznaczają się przy tym ogromną odwagą, walecznością i dobrym sercem. Często ukrywają swoją tożsamość za pomocą kostiumów. Dzięki temu ich dobre uczynki stają się zupełnie bezinteresowne.

Pieniądze to nie wszystko
W dzisiejszych czasach wydaje nam się, że jedyna pomoc jaką możemy zaoferować to wsparcie finansowe. Media ze wszystkich stron bombardują nas prośbami o wysyłanie smsów, przekazanie 1% podatku, a nawet bezpośrednie wpłaty na konto. Często zapominamy o innych formach pomocy. Szlachetne uczynki to przede wszystkim nasze zaangażowanie i dobre chęci. Podniesienie na duchu, życzliwa rozmowa, czy pomoc w zrobieniu zakupów jest niekiedy ważniejsza niż pieniądze.

Zastanawiasz się jak możesz pomóc?
Wiele fundacji i stowarzyszeń korzysta z różnych form wsparcia nie tylko tych najbardziej oczywistych. Będąc wolontariuszem możesz na przykład nie tylko kupić zwierzętom ciepłe koce na zimę, ale również odwiedzić schronisko i zabrać psy na spacer. Taką formę pomocy chętnie przyjmie między innymi poznańskie schronisko dla zwierząt. Schronisko przyjmie również wszystkie zabawki, które dzieci wykonają samodzielnie dla jego podopiecznych.
Tak jak wspominaliśmy bardzo ważne jest również wspieranie oraz podnoszenie na duchu osób potrzebujących. Dlatego Fundacja Herosi zorganizowała akcję, w której możecie wysłać kolorowe kartki urodzinowe dzieciom przebywającym na oddziale onkologii. Na pewno miałeś kiedyś urodziny podczas gdy byłeś chory. Musiałeś je spędzać bez przyjaciół. Zostań właśnie takim przyjacielem i wyślij list z miłymi życzeniami dla Igora, który 4 czerwca będzie obchodził swoje 8 urodziny!
Mamy nadzieję, że wiecie też jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Każdy powinien znać wszystkie numery alarmowe i wiedzieć jak zachować się w sytuacji gdy ktoś z otoczenia jest w niebezpieczeństwie. Dlatego stowarzyszenie Motopozytywni, czyli ratownicy medyczni na motocyklach, proponują wam wykonanie plakatu zachęcającego do udzielania pierwszej pomocy.

Pomagaj lokalnie.
Jak? Oto nasze propozycje!
Zastanawiałeś się kiedyś co możesz zrobić dla swojej najbliższej okolicy? Jak sprawić aby Tobie i Twoim sąsiadom mieszkało się przyjemniej?

Zaopiekuj się zieloną przestrzenią w pobliżu Twojego domu. Zastanów się gdzie chodzisz na spacery, weź ze sobą rękawiczki jednorazowe oraz solidny worek na śmieci (a nawet kilka) i sprzątnij wszystkie napotkane butelki, puszki, niedopałki oraz papierki. Śmieci zanieś do kontenera np. na Twoim osiedlu. Pamiętaj o segregacji: osobno wyrzuć plastik, szkło i papier. Zobaczysz, że na Twoim osiedlu od razu zrobi się milej.
Pamiętaj również o swoich najbliższych. Zapytaj rodziców lub rodzeństwo czy można im w czymś pomóc. Czy rodzice nie potrzebują pomocy w sprzątaniu lub naprawianiu sprzętu? Może Twój młodszy brat lub siostra mają problemu z pracą domową? A może Twoja sąsiadka potrzebuje pomocy w zakupach? Zapytaj i działaj!
Zaangażuj się społecznie. Czy wiesz czym są organizacje pozarządowe tzw. NGO (non govermental organizations)? To fundacje i stowarzyszenia, które działają na rzecz społeczeństwa – pomagają ubogim, wspierają niepełnosprawnych, osoby w trudnej sytuacji życiowej, chronią środowisko, promują wartości rodzinne lub propagują zdrowy i aktywny tryb życia. Znajdź w swojej okolicy taką organizację i zapytaj jak możesz im pomóc. Warszawiacy mogą np. wspomóc Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę, który w maju otworzył swoje drzwi dla wszystkich rodzin mieszkających na Pradze Południe. Wspomóż Klub i przekaż zabawki, którymi już się nie bawisz aby mogły skorzystać z nich inne dzieci.
Więcej o NGO na: www.bazy.ngo.pl

Zostań superbohaterem!
Współczucie, wrażliwość na cudze cierpienie i odruch pomagania to cechy prawdziwego Bohatera. ZwalczNude.pl wraz z Partnerem – firmą Cenega, dystrybutorem gry Lego Marvel’s Avengers – oraz kilkudziesięcioma Organizacjami Pozarządowymi przygotowali wyjątkowy konkurs: „Zostań członkiem drużyny Avengers!”, dzięki któremu każde dziecko, pomagając potrzebującym, może poczuć się jak prawdziwy superbohater!
Zadaniem uczestników konkursu jest podjęcie minimum trzech wyzwań przygotowanych przez ZwalczNude.pl oraz wielu partnerów z całej Polski. Kilka z nich zostało opisanych powyżej. Wyzwania są skierowane głównie do uczniów szkół podstawowych, a w ich realizacji mogą pomagać rodzice. Po wykonaniu zadania uczestnicy przygotują relację z przebiegu wyzwań – 3 najciekawsze reportaże zostaną nagrodzone. Poprzez organizację konkursu ZwalczNude.pl chce promować pozytywne wartości wśród dzieci oraz uczyć, że nawet najmniejszy dobry uczynek może przynieść nam niesamowitą satysfakcję,
a uśmiech osoby, której pomagamy, jest najcenniejszą nagrodą.

Chęć wzięcia udziału w konkursie można zgłosić na stronie www.zwalcznude.pl. Konkurs potrwa do 30 czerwca 2016 r. zaś wyniki zostaną ogłoszone na Facebooku  oraz stronie ZwalczNude.pl 15 lipca 2016 r.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronat

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także