Półkolonie w mieście? Atrakcyjna alternatywa na zimowe ferie

📅 wtorek 28.01.2020 do niedziela 09.02.2020
Półkolonie w mieście? Atrakcyjna alternatywa na zimowe ferie
Dwa tygodnie przerwy od szkoły w semestrze zimowym to nie lada wyzwanie dla rodziców. W 2020 roku według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej[1] aż 4,6 mln uczniów będzie miało wolne od zajęć: ponad 150 tys. z nich spędzi ferie poza domem na terenie kraju, a prawie 5 000 wyjedzie za granicę. Odpowiednie zagospodarowanie czasu wolnego dziecka wymaga nie tylko kreatywności rodziców, a przede wszystkim urlopu od pracy. Co zrobić, gdy nie ma takiej możliwości? Rozwiązaniem będą półkolonie zimowe – pełne zajęć edukacyjnych, sportowych i rozwojowych. W taki sposób zimowe ferie spędzi prawie 70 000 dzieci z całego kraju[2].

Przerwa w semestrze zimowym to czas, w którym nie każdy rodzic może pozwolić sobie na dwa tygodnie urlopu. Rodzi się wówczas problem opieki nad dzieckiem i organizacji czasu wolnego. Wiele pociech zostaje wtedy z dziadkami lub członkami rodziny w domach, spędzając te chwile najczęściej przed ekranem komputera czy telewizora. Okazuje się jednak, że istnieją ciekawe i atrakcyjne alternatywy dla wyjazdów zimowych, które pozwolą uniknąć nudy.

Zimowe ferie w mieście? Nie ma mowy o nudzie

Ferie, zarówno letnie, jak i zimowe, to czas odpoczynku od szkoły. Gdy decydujemy się na ferie w domu należy odpowiednio je rozplanować, aby nie były czasem zmarnowanym. Warto rozważyć np. półkolonie zimowe organizowane niemal w każdym większym mieście.

Program dobrze zorganizowanych półkolonii powinien być wypełniony warsztatami kreatywnymi, zabawami edukacyjnymi oraz zajęciami sportowymi, które wpływają pozytywnie na rozwój dziecka. Taka opcja nie musi łączyć się z dalekim wyjazdem pociechy, który dla rodziców w jakimś stopniu jest zawsze stresujący – mówi Ewelina Tomasiuk, koordynator placów zabaw w warszawskim centrum rozrywki Hulakula. – Dla rodziców najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo ich dziecka. Wykwalifikowana kadra oraz ubezpieczenie to punkty, na które rodzic powinien zwrócić szczególną uwagę zarówno, decydując się na opcje wyjazdowe, ale także na alternatywne spędzanie czasu w miejscu zamieszkania, w tym przypadku półkolonie – dodaje.

Jak nauka, to i zabawa

Nie można zapomnieć, że ferie to dla dzieci wymarzony i wyczekany czas laby od nauki. Dlatego bardzo ważne jest wybranie takiego programu zajęć, który dziecka nie przemęczy, da chwilę wytchnienia od nauki, ale jednocześnie będzie posiadał elementy edukacyjne przekazane w sposób  jak najbardziej atrakcyjny.

Hulakula posiada wpis do bazy organizatorów wypoczynku MEN, co potwierdza naszą wiarygodność, bezpieczeństwo i kwalifikacje. Nasz półkolonijny program jest bogaty w różnego rodzaju zajęcia oraz warsztaty, a także wycieczki. Dodatkowo oferujemy szkółkę bowlingową, gokarty i jazdę na łyżwach – podkreśla Ewelina Tomasiuk z Hulakula.

Aktywne spędzanie czasu oznacza dla dziecka brak nudy i rozwój. Półkolonie w mieście są także świetną okazją dla pociech do zawarcia nowych znajomości wśród rówieśników.

Zimowe półkolonie a budżet domowy

Z raportu „Wydatki na ferie zimowe 2019” przeprowadzonego przez SW Research[3] wynika, że w 2019 roku aż 48% Polaków nie planowało wyjeżdżać poza miasto w trakcie ferii, głównie ze względów finansowych. Maksymalna kwota jaką przeciętny Polak byłby w stanie przeznaczyć na wyjazd to od 400 do 800 zł na osobę, jednak kwota umożliwiająca taki wyjazd wynosi min. 1000 zł.

Półkolonie w mieście są atrakcyjną budżetową opcją dla rodziców. W naszym centrum rozrywki są trzy opcje pakietowe: tygodniowe (dni robocze po 10h), pojedyncze dni (zajęcia po 10h) oraz pojedyncze, niepełne dni zajęciowe (6h). W zależności od wyboru pakietu, koszt, idąc w kolejności od najmniejszej ilości godzin to: 100 zł, 130 zł oraz 599 zł. Co ważne dla rodzin wielodzietnych: oferujemy również specjalne rabaty dla rodzeństwa. Dzieci można zostawić pod naszą opieką od 7.30 rano do 18.00 – informuje Ewelina Tomasiuk. Poza ofertą programową do kosztów półkolonii wliczane jest również wyżywienie.

Półkolonie zimowe to atrakcyjna alternatywa spędzenia czasu dla dziecka oraz doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop w pracy. Wybierając program półkolonii warto pamiętać, by był on dopasowany do wieku oraz zainteresowań pociechy. Wówczas dwutygodniowa przerwa będzie czasem spędzonym nie tylko atrakcyjnie, ale także wartościowo.

Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta to jedno z największych centrów rekreacyjno-rozrywkowych w Warszawie. Marka rozpoczęła swoją działalność w 2000 r. jako kręgielnia w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. W 2016 roku Hulakula przeniosła swoją siedzibę do budynku galerii Metropol Dom i Wnętrze na ul. Jagiellońskiej 82B, w którym zajęła ponad 6,5 tys. mkw. przestrzeni. Aktualnie w nowoczesnym centrum rozrywki poza bowlingiem do dyspozycji gości jest bilard, parkiet na 2 tys. osób, trzy bary, nowoczesne sale konferencyjno-klubowe, restauracja, a także plac zabaw oraz letni ogródek restauracyjny z placem zabaw na świeżym powietrzu. Szeroka i zróżnicowana oferta Hulakula zapewnia rozrywkę dzieciom i młodzieży, dorosłym i seniorom oraz klientom korporacyjnym. Więcej informacji oraz szczegółowy plan imprez i atrakcji dostępny jest na stronie: www.hulakula.com.pl.

[1] Departament Informacji i Promocji MEN: Ferie zimowe w roku szkolnym 2019/20 https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie2020

[2] J.w.

[3] Raport  „Wydatki na ferie zimowe 2019”, SW Research na zlecenie Grupy Kruk