Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne

Brama Poznania, Gdańska 2 mapa

niedziela 13.10.2019

13

Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne

Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!

W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was w muzyczną podróż.

W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania. Na kolejne odsłony zapraszamy od stycznia 2020!

Bilety:
13 zł/os. lub 10 zł/os.– zniżka z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci do lat trzech – bezpłatnie.
Bilety dostępne na stronie: www.bilety.bramapoznania.pl

Dzienniki z Afryki — spotkanie z muzyką i opowieściami afrykańskimi

Niedziela, 13 października 2019, godz. 11:00 i 12:30

Poznamy wybrane elementy kultury afrykańskiej – przede wszystkim za sprawą tradycyjnych opowieści, które przedstawia Ksenia Starzyńska – opowiadaczka historii z różnych stron świata.

Gościem specjalnym tego programu będzie perkusista, który podzieli się z Wami swoją miłością do afrykańskich brzmień oraz instrumentów, wśród których posłuchamy m.in. djembe w różnych odmianach, balafon i jabarę (czyt. dżabarę). Spotkanie przepełnione będzie nie tylko słuchaniem opowieści, ale też ich współtworzeniem, a specjalnie stworzona scenografia zaprowadzi nas wprost na kontynent afrykański, gdyż użyte do jej powstania tkaniny, zostały sprowadzone z Gwinei.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl

ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykataniec
Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne