Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne

📅 niedziela 13.10.2019
🎫 13zł
Pograjki – Dzienniki z Afryki. Rodzinne koncerty interaktywne
Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!

W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was w muzyczną podróż.

W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika.
Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania. Na kolejne odsłony zapraszamy od stycznia 2020!

Bilety:
13 zł/os. lub 10 zł/os.– zniżka z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci do lat trzech – bezpłatnie.
Bilety dostępne na stronie: www.bilety.bramapoznania.pl

Dzienniki z Afryki — spotkanie z muzyką i opowieściami afrykańskimi

Niedziela, 13 października 2019, godz. 11:00 i 12:30

Poznamy wybrane elementy kultury afrykańskiej – przede wszystkim za sprawą tradycyjnych opowieści, które przedstawia Ksenia Starzyńska – opowiadaczka historii z różnych stron świata.

Gościem specjalnym tego programu będzie perkusista, który podzieli się z Wami swoją miłością do afrykańskich brzmień oraz instrumentów, wśród których posłuchamy m.in. djembe w różnych odmianach, balafon i jabarę (czyt. dżabarę). Spotkanie przepełnione będzie nie tylko słuchaniem opowieści, ale też ich współtworzeniem, a specjalnie stworzona scenografia zaprowadzi nas wprost na kontynent afrykański, gdyż użyte do jej powstania tkaniny, zostały sprowadzone z Gwinei.