Podróż z Nelą Małą Reporterką przez dżunglę, morza i oceany!

Data wydarzenia: poniedziałek 23.04.2018

Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany Nela Mała Reporterka

„Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” to piąta z kolei pozycja w literackim dorobku podróżniczki i najmłodszej na świecie reporterki.

Dziesięcioletnia Nela od pięciu lat podróżuje po świecie, poznając kulturę i obyczaje najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi. Wśród państw, które zwiedziła są m.in. Boliwia, Etiopia, Wietnam, Japonia, Tanzania, Peru, Mauritius i wiele, wiele innych. W swoich książkach i reportażach ta mała dziewczynka pokazuje najciekawsze strony świata widziane z perspektywy dziecka.

W książce „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” czytelnicy podążają śladami Neli
w najbardziej odległe zakątki świata. Począwszy od malowniczych krajobrazów Wietnamu, przez zapominane miasto plemienia Machu Picchu czy boliwijską Drogę Śmierci, aż do wioski etiopskiego plemienia Galeb. Czytelnicy razem z Nelą obserwują dzikie oceloty, w Ameryce Południowej poznają tradycję strojenia andyjskich lam, w Panamie zaś wspólnie tropią trujące żaby. Nie zabraknie również podwodnych przygód i nurkowania przy wraku!

„Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” to książka po brzegi wypełniona nie tylko przygodami dziesięcioletniej reporterki, ale także kolorowymi zdjęciami z podróży, mapami i ciekawostkami. Atrakcją zarówno dla przedszkolaków, jak również starszych dzieci są ukryte w książce QR kody. Po ściągnięciu specjalnej, darmowej aplikacji, czytelnicy zyskują dostęp do dodatkowych i niepublikowanych wcześniej filmików z przygodami, które opowiada Nela.

Cykl książek Neli Małej Reporterki, obejmuje cztery dostępne już tytuły: „10 niesamowitych przygód Neli”, „Nela na 3 kontynentach, podróże w nieznane”, „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na tropie przygód”. Za swoje dokonania literackie Nela została nagrodzona m.in. Bestsellerem Empiku 2015 w kategorii Literatura dla dzieci oraz wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku”.

Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany
premiera: 30.03.2016
160 stron
oprawa: twarda
format: 165 x 215 mm
Wydawnictwo Burda Książki