Pobyty edukacyjne dla grup szkolnych w Kopalni Soli Bochnia

Pobyty edukacyjne dla grup szkolnych w Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia
🗺 mapa
📅 wtorek 17.10.2023 do czwartek 30.11.2023
Pobyty edukacyjne dla grup szkolnych w Kopalni Soli Bochnia
Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia – żywa lekcja historii i przyrody.

Pobyt  edukacyjny w podziemiach najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce to połączenie zabawy i  nauki. Podczas wycieczki szkolnej poznajemy zjawiska przyrodnicze, historię, rzemiosło górnicze, dowiadujemy się, jak rozwijał się  przemysł i sama kopalnia. Prezentacje multimedialne, w zintegrowany z otoczeniem sposób pojawiają się podczas zwiedzania kopalni. Budują nastrój, przenoszą nas do dawnej kopalni. Dzieci i młodzież z chęcią angażują się w interakcję z postaciami historycznymi, które pojawiają się podczas zwiedzania trasy turystycznej.

Kopalnia oferuje zarówno standardowe zwiedzanie trasy turystycznej  jak i pobyt edukacyjny        lub integracyjny, dostosowany do wieku uczestników wycieczki.

Poznajcie nasze pobyty edukacyjne:

– Królestwo Skarbnika (dla klas I do III)  -Tajemnicza postać Bocheńskiego Skarbnika od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadzi młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni.

Dzieci podczas zajęć plastycznych wykonują dawną lampkę górniczą.

– Dar Księżnej Kingi ( dla klas IV do VI) – Niezwykły dar, który mieszkańcy Bochni otrzymali od księżnej Kingi zmienił historię miasta i całego królestwa, dał początek wspaniałej historii wielu pokoleń górniczej pracy. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie będą mieli okazję sprawdzić rozwiązując krzyżówkę i quiz skojarzeniowy- magia soli.

Śladami pracy górnika ( dla klas I do III)  Przemierzając kopalniane korytarze uczestnicy wycieczki poznają historię wydobycia soli, odgadują wskazówki, które pozwolą im na spotkanie z kimś wyjątkowym – górnikiem średniowiecznym, a on opowie im o trudach górniczego fachu. Uczniowie poznają dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Uczestnicy wycieczki biorą także udział w zajęciach plastycznych, do udziału w których pomocne będzie spotkanie ze  współczesnym górnikiem, ubranym w strój galowy. Górnik opowie o swoim mundurze i o górniczym nakryciu głowy „czako”.

– Zagadkowa kopalnia ( dla klas O do III) Program naszego pobytu edukacyjnego dla najmodszych turystów został napisany tak, aby w możliwie najprostszy i najciekawszy sposób przekazać wiedzę na temat historii kopalni. Pomocnym narzędziem jest tutaj „Wielka Księga Podziemnych Zagadek”. Każda poprawnie odgadnięta zagadka zamienia się w element magicznej układanki. Podczas tego pobytu następuje integracja grupy poprzez wykonywanie konkurencji sportowych: wyścig tragarzy, zmagania nosiczy.

– Królewska kopalnia ( dla klas IV do VI) Spotkanie z królem Kazimierzem Wielkim to niezwykła lekcja historii, geografii i ekonomii zarazem. Zwiedzając kopalnię uczniowie zapoznają się z prawami, które regulowały funkcjonowanie kopalni, a także rolą władcy jako osoby tworzącej prawa dla ludzi i dla ich dobra. Po spotkaniu z królem Kazimierzem Wielkim, grupa dzieli się na zespoły, których zadaniem jest przypomnienie  wypisanie na tablicach, największej ilości zapamiętanych  dawnych nazw zawodów górniczych i nazw rzemieślników pracujących dla kopalni oraz narzędzi i sprzętów górniczych.

Wszystkie programy pobytów w kopalni dostosowane są do wieku uczestników i podstawy programowej. Niosą ze sobą wiele wartości poznawczych i kulturowych. Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

Kopalnia Soli Bochnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wycieczka edukacyjna do bocheńskiej kopalni daje możliwość  odwiedzenia  ciekawego i  bezpiecznego miejsca, w którym dzieci i młodzież nie tylko będą świetnie się bawić i uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.

Kopalnia Soli Bochnia znajduje się na liście punktów rekomendowanych w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „POZNAJ POLSKĘ.

Więcej informacji, rezerwacje: Kopalnia Soli Bochnia sp. zo.o., ul. Campi 15 , 32-700 Bochnia

tel: 14 692 67 52, 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl

www.kopalnia-bochnia.pl

Projekt bez nazwy (10) Projekt bez nazwy (12)

Projekt bez nazwy (11)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie