Piotruś i wilk w CKWZ

Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska, Wrocław mapa

niedziela 25.09.2016

12 zł

Czarny teatr piotrus i wilk CKWZ

Sergiusz Prokofiew komponując w 1936 roku „Piotrusia i wilka” -„bajkę symfoniczną dla dzieci na głos recytujący i wielką orkiestrę symfoniczną” nie spodziewał się zapewne, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych utworów przybliżających najmłodszym piękno muzyki klasycznej.

„Piotruś…” doczekał się niezliczonej ilości wykonań orkiestrowych, wielokrotnie był opracowywany w formie widowiska baletowego czy też teatralnego.Najsłynniejszą adaptacją utworu rosyjskiego kompozytora jest animowany film z 2006, obsypany deszczem nagród, łączne z Oskarem w 2008 roku, a zrealizowany przez studio filmowe Se-Ma-For w kooprodukcji z brytyjczykami i norwegami.

NIEDZIELA /25 WRZEŚNIA 2016 / GODZ.11.00

Przygotowana przez Zdrojowy Teatr Animacji premiera „Piotrusia i wilka” została zrealizowana przy użyciu „czarnego teatru” – niezwykle popularnej w Czechach techniki lalkarskiej, w której odpowiednie oświetlenie sceny kryje przed oczami widzów.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Centrum Kultury Wrocław-Zachód

Priorytetowym przesłaniem Centrum jest kulturalne uaktywnienie lokalnej społeczności, a przez to rozwój zainteresowań i zdolności artystycznych. Centrum proponuje szeroki wachlarz zajęć, spotkań, warsztatów, wystaw, koncertów, spektakli teatralnych niezależnie od wieku i wykształcenia. W październiku 2003 rozpoczął swoją …

Więcej

Adres:

ul. Chociebuska 4-6
54-433 Wrocław


Kontakt:

(071) 354-46-60
biuro@ckwz.art.pl
http://www.ckwz.art.pl

ZOBACZ TAKŻE:bajkateatr