Piotr Steczek Muzyczna Podróż Dookoła Świata – koncert. Katowice

📅 sobota 20.10.2018
bezpłatne
Piotr Steczek Muzyczna Podróż Dookoła Świata - koncert dla dzieci i młodzieży

W 60 minut przez 15 muzycznych krain!
Znany multiinstrumentalista, muzyk Orkiestry AUKSO Piotr Steczek zabierze nas na niesamowitą, muzyczną podróż dookoła świata.

Zabrzmią utwory nawiązujące do muzyki etnicznej z kilkunastu najciekawszych zakątków świata, wykonane na 15 oryginalnych instrumentach z dalekich stron. Kwartet smyczkowy, world music, muzyka elektroniczna i oryginalne instrumentarium – to wszystko czeka nas na koncercie w Mieście Ogrodów.

– Już jako nastolatek, rozwijając technikę gry na moim głównym instrumencie, skrzypcach, fascynowałem się muzyką i rozmaitymi stylami muzycznymi z całego świata. Grałem wtedy jednocześnie na saksofonie i dokonywałem pierwszych poważnych kompozytorskich prób. Szukałem nagrań, które nie były wtedy tak łatwo dostępne, jak w dzisiejszych czasach. A gdy zacząłem podróżować po świecie, poznawałem coraz to nowsze style muzyczne z różnych zakątków świata i przywoziłem coraz ciekawsze instrumenty, jak duduk, ney czy shakuhachi i uczyłem się na nich grać. Tak zaczęła się moja Muzyczna Podróż Dookoła Świata – mówi Piotr Steczek.

Świetna zabawa i ciekawe opowieści – gwarantowane!

Na koncert zapraszamy rodziców z dziećmi (od wieku przedszkolnego w górę).
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 1 października w Punkcie Kontaktowym Miasta Ogrodów (pn. – pt. godz. 10 – 18) oraz przed wydarzeniem.

20 października, godz. 17