Pimi z Krainy Tygrysów – już w kinach!

poniedziałek 23.01.2023 do niedziela 05.02.2023

pimi w krainie tygrysow film

Zwierzę, to nie maskotka, to przyjaciel! Szukasz mądrego filmu familijnego, który warto obejrzeć z dzieckiem w ferie zimowe? Wybierzcie się na PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW i przeżyjcie wspólnie przygodę życia!

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni.

W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.  Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Pimi z Krainy Tygrysów w kinach od 27 stycznia! pimi-z-krainy-tygrysow.bestfilm.pl

Od reżysera Brando Quiliciego:

Legenda głosi, że guru przeleciał kiedyś przez Himalaje na grzbiecie tygrysicy. Wylądowali w jaskini prawie 10 000 stóp nad poziomem morza. Klasztor zbudowany na tej samej ścianie klifu stał się znany jako Tygrysie Gniazdo. Mały sierota, Balmani, dorastał, słuchając tej dziwnej historii. Pewnej nocy chłopiec zabiera tygrysiątko złym kłusownikom i ucieka. Kieruje się do Tygrysiego Gniazda, gdzie, jak wierzy, będą bezpieczni.

Podczas podróży, która ma swój początek wśród bujnych łąk centralnego Nepalu, przez zgiełk współczesnego Katmandu, aż po spektakularne, acz zabójcze szczyty Himalajów, między chłopcem a tygrysiątkiem rozwija się silna więź emocjonalna. Ich podróż jest jeszcze bardziej niebezpieczna z uwagi na kłusowników, którzy są zdeterminowani, aby odzyskać bezcenne młode. Hannah, kobieta prowadząca sierociniec, również szuka Balmaniego, martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Jednak po wielu zwrotach akcji Balmani szczęśliwie spotyka się z Hannah, a tygrysiątko znajduje nieoczekiwany nowy dom.

Uwielbiam tę historię. Jest w niej wszystko – dramat rodzinny, gdzie występują dzieci i zwierzęta, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przygoda, dramatyczne wydarzenia oraz wspaniała główna rola kobieca, czyli rola dyrektorki sierocińca. To opowieść o dorastaniu oraz o miłości i przyjaźni. W filmie łączą się emocje związane z dzieciństwem i dorastaniem, dramatem sieroty, oraz chwytającą za serce przygodą, w którą wyrusza Balmani. To piękna epicka opowieść, która porusza jedną z najważniejszych kwestii naszych czasów – problem ochrony przyrody i gatunków zagrożonych wyginięciem. Aktualnie populacja tygrysów żyjących na wolności zmniejszyła się do zaledwie 3900. Nie umiem sobie wyobrazić świata bez tygrysów.

„Pimi z Krainy Tygrysów” to film dla CAŁEJ rodziny… zarówno dzieci, jak i dorośli będą zainteresowani historią Balmaniego. Wszyscy będą poruszeni dramatem chłopca i jego determinacją, aby osiągnąć cel i dostarczyć tygrysa do miejsca, gdzie będzie bezpieczny.

To wzruszający i pełen napięcia film, który zaintryguje i zapewni rozrywkę całej rodzinie, bez względu na to, skąd pochodzi. To opowieść o chłopcu, tygrysie bengalskim oraz ich niesamowitej podróży na szczyty Himalajów. Aby opowiedzieć tę cudowną historię, musimy przenieść naszych widzów do nadal mało znanych zakątków świata. Widzowie muszą poczuć tamtejsze rozrzedzone powietrze oraz mieć wrażenie, że są bliżej nieba. Musimy zanurzyć naszych widzów w gęstwinie tropikalnej dżungli, gdzie będą mogli obserwować promienie słońca przebijające się przez bujną roślinność. Nepal to jedno z najbardziej dzikich i surowych miejsc na naszej planecie. Nieczęsto jest on pokazywany w filmach.

Nie znam nikogo, kto oparłby się urokowi młodego tygryska, kiedy ma zaledwie trzy lub cztery miesiące. Paski na jego gęstym futrze są jeszcze niewyraźne. Zanim tygrysek stanie się silnym i szlachetnym drapieżnikiem, władcą dżungli, jest narażony na wiele niebezpieczeństw. Jeśli młode jest za szybko oddzielone od matki, nie ma zbyt dużych szans na przeżycie. Właśnie to dzieje się w naszej opowieści o przyjaźni i przygodzie: Balmani, czyli ludzkie dziecko, ratuje tygryska, który nigdy nie przeżyłby sam.

Zobacz zwiastun filmu Pimi z Krainy Tygrysów:

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy