Piknikuj do Woli!

ul. 28 Lipca 1943 17c mapa

niedziela 19.06.2016

piknik mik krakow

W styczniu 2016 roku Małopolski Instytut Kultury przeniósł się do nowej siedziby w Parku Decjusza, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Willi Decjusza. Ta sielska lokalizacja wydaje się wprost wymarzonym miejscem do spędzenia błogiej niedzieli z dala od miejskiego zgiełku. Dlatego też chcielibyśmy serdecznie zaprosić na małopolski piknik z prawdziwego zdarzenia!

W niedzielę 19 czerwca w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie można skosztować małopolskich (i nie tylko) specjałów,  poznać w czasie spacerów tematycznych Wolę Justowską z trzech różnych perspektyw: architektonicznej, archeologicznej i historycznej. Na specjalne atrakcje w strefie dziecięcej mogą liczyć także nasi milusińscy.

Najedzeni Fest! Małopolskie

Podczas pikniku spróbujecie smakołyków przygotowanych przez wystawców małej edycji festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!, tym razem pod hasłem „Małopolskie”. Możecie się spodziewać dań zarówno z naszego regionu, jak i z dalekich zakątków świata, ale przygotowanych po małopolsku.

Strefa dziecięca

Na dzieci czekać będzie specjalna strefa zabaw. Rozegramy turnieje dawnych gier podwórkowych, najodważniejsi spróbują swoich sił w brawurowym surwiwalu parkowym, przygotujemy własne karty do gry w Memory i klocki domina, wspólnie zastanowimy się, co to znaczy być Małopolanką i Małopolaninem oraz zbudujemy finezyjną instalację tematyczną na pobliskiej polanie. Będą też balony, naklejki i wiele innych prezentów!

Spaceruj poWoli!

W trakcie trzech spacerów tematycznych pod wspólnym hasłem „Spaceruj poWoli!” bliżej poznamy Wolę Justowską. Podczas spaceru archeologicznego dr Jacek Górski opowie o najstarszych śladach człowieka na tych terenach i wspólnie poszukamy obozowisk łowców mamutów. Dr Michał Wiśniewski natomiast pokaże najciekawsze architektonicznie budynki powstałe w tej części Krakowa w XX i XXI wieku, a także spróbuje wciągnąć nas do dyskusji  o ważnych problemach urbanistycznych polskich miast, takich jak chaos przestrzenny. Po ostatnim spacerze – tym razem wirtualnym ­– hasło Wola Justowska wywoływać będzie z pewnością dużo więcej skojarzeń niż znane wszystkim i lubiane Willa Decjusza i Las Wolski. Krzysztof Jakubowski z pewnością przekona nas, że dzielnica ta kryje w sobie wiele interesujących miejsc i niezwykłych historii.
Tydzień później – 26 czerwca o godzinie 11.00 – z wirtualnego świata przeniesiemy się do realnego. Zapraszamy na czwarty i ostatni spacer z serii „Spaceruj poWoli!”. Po (nie)znanych miejscach na Woli Justowskiej oprowadzi Nas oczywiście niezastąpiony Krzysztof Jakubowski.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Parku Decjusza w otoczeniu siedziby Małopolskiego Instytutu Kultury.

Szczegóły wydarzenia:

http://mik.krakow.pl/piknik/

https://www.facebook.com/events/278005505885015/

19 czerwca, godz. 12.00–17.00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Piknikuj do Woli!

Adres:

ul. 28 lipca 1943 17c
30-233 Kraków


Kontakt:

tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75
instytut@mik.krakow.pl
http://www.mik.krakow.pl

Zobacz także