UD

Piknik Rodzinno-Edukacyjny Szpitala Karowa

Ogrody Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej
🗺 mapa
📅 sobota 15.06.2024
Piknik Rodzinno-Edukacyjny Szpitala Karowa
Już 15 czerwca w Ogrodach Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej na Warszawskim Powiślu odbędzie się Piknik Rodzinno-Edukacyjny Szpitala Karowa. Zainteresowani dowiedzą się więcej o ciąży, porodzie i pielęgnacji noworodka, a także o swoim zdrowiu i profilaktyce chorób kobiecych. To także świetna okazja, by spędzić miło czas z dzieckiem i całą rodziną. W szpitalnym ogrodzie będzie można porozmawiać z niemal 100 ekspertami medycznymi jednej z najlepszych „porodówek”: położnymi, pielęgniarkami, lekarzami różnych specjalizacji, psychologami oraz fizjoterapeutami. Przedstawiciele szpitala oprowadzą gości po różnych oddziałach i pracowniach szpitala.

Na odwiedzających czekają interesujące wykłady i warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in.:

  • Jak przygotować pupila do przywitania dziecka w domu;
  • Jak prawidłowo pielęgnować niemowlę, rozszerzać jego dietę i dlaczego po porodzie warto „kangurować”;
  • Jak radzić sobie z cukrzycą w ciąży lub wspierać ciężarną zmagającą się z tym problemem;
  • Jak dbać o płodność, dlaczego czasem trudno jest zajść w ciążę i jak najlepiej przygotować do niej swoje ciało;
  • Jak przygotować się do zakończenia porodu przez planową indukcję lub cięcie cesarskie;
  • Dlaczego warto zdecydować się na poród w wodzie i jak wygląda sala do porodów w wodzie w Szpitalu Karowa;
  • Jak przeciwdziałać i wykrywać nowotwory na wczesnym etapie;
  • Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu i dbać o dno miednicy;
  • Co to jest endometrioza i dlaczego większość kobiet nie wie, że ją ma;
  • Jakie korzyści dla matki i dziecka płyną z karmienia piersią.

Zapisy na warsztaty są dostępne na stronie: https://www.szpitalkarowa.pl/aktualnosci/ruszyly-zapisy-na-warsztaty-i-wyklady-na-pikniku-rodzinno-edukacyjnym.html

Wydarzenie jest również świetną okazją, by spędzić miło czas ze swoim dzieckiem. Do dyspozycji najmłodszych będą takie atrakcje jak: kolorowe laboratorium, operacje na misiach, kolorowanki, kącik artystyczny z malowaniem buziek oraz kącik fundacji „Zaczytani” z czytaniem bajek przez wolontariuszy.

Czas umilą nam występy zespołu „Nocna Strona Taktu”. Na głównej scenie odbędą się również: lekcja medytacji przygotowana przez Studio Mantra, krótkie zajęcia z zumby i aerobiku, panel „Jak zapanować nad strachem przed porodem naturalnym?” prowadzony przez Ewelinę Celejewską z portalu mjakmama.pl, prelekcje ekspertów szpitala i loteria z nagrodami. Wydarzenie ze sceny poprowadzi Adam Woronowicz. Na terenie ogrodu znajdą się również foodtrucki z ofertą słodkich i słonych przekąsek.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Odwiedzający, którzy przy wejściu wypełnią formularze zgłoszeniowe, będą mogli wygrać wózki i bujaczki od marki Cybex oraz bilety do kina Helios. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Dziecko jest tego warte” organizowany w ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

724 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent