Pierwszy w Polsce Edukacyjny Plac Zabaw dla całej rodziny Klockownia od 3 grudnia w Warszawie

Galeria Renova (1 piętro), Targówek, ul. Rembielińska 20 mapa

sobota 03.12.2016 do sobota 17.12.2016

Klockownia

Ponad 100 tysięcy klocków różnych kształtów i rozmiarów! Unikalne połączenie edukacji i zabawy dla całej rodziny!

3 grudnia w Galerii Renova na warszawskim Targówku otworzy się Klockownia – prawdziwe królestwo klocków i pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Ponad 100 tysięcy klocków o różnych kształtach, wielkości i strukturze dostosowanych do dzieci w każdym wieku (i ich rodziców) oraz powiązane z zabawą klockami aktywności sprawiają, że Klockownia to unikalne miejsce edukacji i zabawy dla całej rodziny.

Na podzielonej na różne strefy powierzchni 300 m² znajdziemy ponad 100 tysięcy różnych klocKlockowniaków dostosowanych do każdej grupy wiekowej. Na maluchy od dziewiątego miesiąca życia czekają między innymi JollyHeap (Zabawka Roku 2016 w kategorii zabawka przedszkolna) – miękkie i lekkie klocki łatwo łączące się ze sobą poprzez magnesy. Duża ilość różnokolorowych kształtów działa pobudzająco na wyobraźnię i dostarcza bodźców do niekończącej się zabawy. Dzieci od czwartego roku życia znajdą w Klockowni bardzo dużo atrakcji: zaczynając od klocków konstrukcyjnych K’nex czy Geomag, poprzez Lego aż do dużych cegieł klockowych, z których można budować wysokie konstrukcje
i labirynty. Obiekt wyposażony jest również w klocki dla starszych konstruktorów powyżej 10 roku życia. Dla tej grupy przeznaczone są m.in. klocki Imagination Playground, które dzięki bardzo dużym rozmiarom i różnorodnym kształtom umożliwiają dzieciom wkroczenie na zupełnie nowy poziom rozrywki. By pobudzić kreatywność i wyeliminować czynnik rozproszenia czy konkurencji, klocki te produkowane są tylko w jednym kolorze. Przy ich pomocy można wznosić monumentalne budowle, dzięki czemu każde dziecko poczuje się jak prawdziwy architekt i konstruktor.

Największą zaletą wszystkich klocków jest brak gotowego scenariusza zabawy, dzięki czemu dzieci mogą tworzyć swobodne konstrukcje. Sprzyja to rozwojowi kreatywności, wyobraźni oraz umiejętności nieschematycznego myślenia. Wznoszenie wspólnych budowli przyczynia się także do rozwinięcia zdolności pracy w grupie oraz komunikacji społecznej. Zabawa klockami w perspektywie długofalowej wpływa także na poprawę pamięci i koncentracji – podkreśla dr Małgorzata Turczyk, pedagog i dyrektor programowa projektu.

Klockownia to nie tylko dobra zabawa, ale też edukacja. Od kolejnego semestru szkolnego najmłodsi będą mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatowej, wśród któreKlockowniaj znajdą się m.in. kreatywne zajęcia z matematyki, architektury, angielskiego i ruchu rozwijającego Weroniki Sherbourne.

Jednak elementem łączącym rozrywkę i edukację będą przede wszystkim same klocki – K’nexy, Smartmaxy, Geomagi, matematyczne multiklocki, Cuboro i wiele innych – które są świetnym materiałem do nauki przedmiotów ścisłych czy podstaw architektury. Z dobrą zabawą nierozerwalnie łączy się także proces burzenia, dlatego w Klockowni znajdziemy również strefę demolowania, gdzie dzieci będą mogły dać upust energii i nieskrępowanej niczym radości.

Pomysł na Klockownię zrodził się z naszych własnych doświadczeń jako rodziców całkowicie przekonanych, że metoda nauki przez zabawę jest najskuteczniejszym sposobem na rozwijanie potencjału dzieci. Na rynku centrów handlowych, na którym działamy, jedyną ofertą dla dzieci są tradycyjne place zabaw, stawiające głównie na aktywność fizyczną. Brakowało nam w tej ofercie przestrzeni, gdzie fantastyczna zabawa jest nierozerwalnie związana z szeroko pojętym rozwijaniem intelektu i umiejętności dzieci. Ponadto ważnym elementem dobrej zabawy dla dziecka jest wspólna zabawa z rodzicami toteż postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, gdzie wszystkie te aspekty będą się doskonale łączyć. Dzięki temu powstał unikalny w skali krajowej projekt dla całych rodzin. – mówi Małgorzata Wieczerzak, pomysłodawczyni i właścicielka Klockowni.Klockownia

Za projekt Klockowni odpowiada zespół specjalistów z różnych dziedzin: metodyków, architektów aktywności edukacyjnych, pedagogów, fizjoterapeutów oraz naukowców specjalizujących się w przedmiotach takich jak matematyka czy fizyka. Wspólnie udało się im stworzyć wyjątkowe miejsce, dopracowane w każdym szczególe.

Więcej informacji na:
www.klockownia.com

https://www.facebook.com/Klockownia/?fref=ts

Adres:
Galeria Renova (1 piętro), Targówek, ul. Rembielińska 20

Godziny otwarcia:
Codziennie: 10:00-20:00.

Wstęp:
1 h – 18 zł
2 h – 30 zł
3 h – 38 zł

Dojazd:

Przystanek Rembielińska (108 m)
Tramwaj: 1, 3, 4, 25
Autobus: 114, 126, 204, 414

Przystanek Poborzańska (121 m)
Tramwaj: 1, 3, 4, 25

Przystanek Wyszogrodzka (368 m)
Autobus: 114, 126

Przystanek Łabiszyńska (466 m)
Autobus: 104, 112, 118, 134, 145, 156, 169, 204, 227, 256

Stacja Kolejowa Warszawa Toruńska (1295 m)
Stacja Kolejowa Warszawa Praga (1425 m)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie