Pędzlem i mieczem, czyli weekend finisaży w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie

sobota 01.04.2023 do niedziela 02.04.2023

Pędzlem i mieczem, czyli weekend finisaży w Łazienkach Królewskich

Z okazji zakończenia dwóch wystaw czasowych – Zwrot ku światłu. Max Liebermann w Łazienkach Królewskich oraz Od turnieju do karuzelu. Igrzyska rycerskie w nowożytnej Europie – Muzeum Łazienki Królewskie przygotowało specjalne wydarzenia na weekend 1-2 kwietnia. Wśród głównych atrakcji będą pokazy pojedynków rycerskich, warsztaty artystyczne i oprowadzania kuratorskie. Obie ekspozycje, a także wnętrza zabytkowych obiektów Łazienek w te dni zwiedzimy za darmo.

Wystawy, które można oglądać już tylko do 2 kwietnia tego roku, to efekt współpracy Muzeum Łazienki Królewskie z Państwowymi Zbiorami Sztuki w Dreźnie. W Pałacu na Wyspie prezentowane są dwa obrazy Maxa Liebermanna, jednego z najważniejszych twórców niemieckiego impresjonizmu. Są to dzieła powstałe w końcowym etapie twórczości artysty – Pejzaż parkowy oraz Autoportret, dziś w kolekcji drezdeńskiej. Natomiast w Stajniach Kubickiego można podziwiać arcydzieła europejskiego uzbrojenia turniejowego i ceremonialnego, z których najcenniejsze eksponaty również wkrótce powrócą do Drezna.

Specjalne atrakcje zaplanowane w weekend zakończenia obu ekspozycji są bardzo urozmaicone tematycznie. W zależności od naszych zainteresowań przeniosą nas w świat honorowych potyczek rycerskich, jak również malarski świat impresjonistów. Dla rodzin z dziećmi Muzeum warsztaty artystyczne, a nawet rycerski maraton plastyczny.

Wydarzenia zostały zorganizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – Oddział MŁK.

Informacje na stronie internetowej:
https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/finisaz-wystawy-prac-max-liebermanna-podroz-do-swiata-sztuki

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/aktualnosci/finisaz-wystawy-od-turnieju-do-karuzelu-atrakcje-dla-dzieci

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:pokazywystawa