Pchła Sza – spektakl dla dzieci

Łódź, ul. Tymienieckiego 3 mapa

środa 14.12.2016

10 zł/os.

fabryka sztuki pchła sza

Spektakl w zamyśle reżyserskim zakłada dwie równoległe ścieżki narracyjne i tym samym dwie próby metaforycznego ujęcia Pchły. Pierwszej podejmuje się The Tektyw, który jest zlepkiem takich postaci jak Sherlock Holmes, Szeryf rodem z Dzikiego Zachodu czy Agent 007. Inną drogą podąża Artysta z Dali (postać inspirowana Salvadorem Dali). Pchła jest jego muzą.

14 grudnia 2016 r., środa
godz. 11.00

Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki: PCHŁA SZA – spektakl dla dzieci Pracowni Sztuczka z Lublina

„Pchła Sza” to zupełnie nowe ujęcie bajki Brzechwy.
Pchła staje się obsesją dla The Tektywa. Zakłada na nią zasadzki, sporządza notatki i relacjonuje przebieg śledztwa dzieciom, dość wiernie trzymając się tekstu Brzechwy. Nie ogranicza się on tylko do suchej relacji. On wciąga dzieci w śledztwo przez co interaktywnie uczestniczą one w spektaklu. Artysta z Dali próbuje ja ująć w swoich kolejnych dziełach. Inspiruje go do coraz to nowych artefaktów – od linorytów przez malarstwo, architekturę, fotografię, rzeźbę, metaloplastykę czy plecionkarstwo. Dzieci przychodząc na spektakl trafiają do pracowni plastycznej, zastają człowieka w szale twórczym, wychodzą natomiast z galerii prac Artysty z Dali. Artysta i The Tektyw to dwie skrajne ale dopełniające się postaci. Nie mieliby jednak sensu gdyby nie Pchła Sza (Katarzyna Tadeusz), która jest komplementarnym elementem tej całości. Wszystkie działania i uwaga małych widzów skupione są na niej, a ona w swoim żywiole udawania odnajduje się doskonale. Wchodzi w kontakt z dziećmi, wciąga w swoje szachrajstwa. Niemal cała postać Pchły skumulowana jest w twarzy aktorki, która tylko okazjonalnie wspomaga się resztą swojego ciała. Co się stanie gdy The Tektyw i Artysta z Dali połączą siły? Nowa lepsza Pchła! Pchła Sza!

Wiek uczestników: 4-8 lat
czas: 45 minut

WAŻNE INFORMACJE
Płatność za udział przyjmujemy wyłącznie gotówką.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA
mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
telefonicznie 42 646 88 65 w.30
W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, ilość i wiek dzieci i ilość opiekunów). System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, pół godziny przed jego rozpoczęciem.
Rezerwacje wygasają na pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztat realizowany w ramach projektu Twórcze Spotkania w Fabryce Sztuki w Łodzi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty