Październik w Teatrze Groteska

Teatr Groteska, ul.Skarbowa 2 mapa

sobota 17.10.2020 do niedziela 18.10.2020

groteska skarpetki

Październik to drugi miesiąc nowego sezonu teatralnego, który staramy się uczynić normalnym, mimo że toczy się w cieniu pandemicznych ograniczeń i wynikających z tego komplikacji.

UWAGA! w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy odwołane zostały wszystkie spektakle od 17-31 października.

Z radością przyjmujemy możliwość nawiązania normalnego kontaktu z naszą widownią. Czekaliśmy na to od początku pandemii. Mamy bowiem głębokie przekonanie, że wszystkie dobrodziejstwa, cudowności i czary teatru mogą się wydarzyć tylko w poprzez  żywe, emocjonalne spotkanie aktorów i widzów w trakcie spektaklu.  Na szczęście także widzowie tęsknili najwyraźniej za kontaktem z żywym teatrem. Świadczą o tym komplety na weekendowych spektaklach. Pandemia nie zdołała zabić zainteresowania teatrem. To pocieszające. I napawające nadzieją na przyszłość – mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek.

Październikowy repertuar to kwintesencja programowej i artystycznej działalności Teatru Groteska w całej rozciągłości. Groteska od strony repertuarowej to bogata paleta propozycji adresowanych dla widzów w każdym wieku. To nie tylko spektakle teatralne, ale także koncerty i spotkania poświęcone najważniejszym sprawom naszego bieżącego życia społeczno-kulturalnego. Staramy się po prostu być w głównym nurcie wydarzeń współczesnego świata i uczynić wszystko, aby mieć choćby niewielki wpływ na jego pożądany bieg.

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy ulubione tytuły cieszące się od ich premier niesłabnącym powodzeniem. Mamy nadzieję, że nasi Widzowie nie przegapią takich tytułów jak m.in.: Ania z Zielonego Wzgórza, Pchła Szachrajka, Kto pocieszy pechowego Nosorożca. Wracają też lubiane niedzielne Warsztaty Plastyczne. Szczególnie polecamy je Rodzicom, którzy mogą wspólnie z pociechami utrwalać i rozwijać nie tylko plastyczne talenty, ale przede wszystkim zwiększać swój potencjał kreatywności i wyobraźni.

Na Scenie dla Dorosłych  pojawią się w październiku spektakle, na które, używając teatralnego żargonu, publiczność głosuje nogami. Skąpiec Moliera, Dzienniki Gwiazdowe Stanisława Lema, Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa, Zagraj to jeszcze raz – sam! Woody’ego Allena to pozycje, obok których nie można przejść obojętnie. Wybitne dzieła klasycznej literatury w znakomitych teatralnych realizacjach.

W październiku wracają cieszące się zasłużonym prestiżem spotkania w ramach Kodu Mistrzów6 października gościem będzie Joanna Wnuk-Nazarowa – wybitna dyrygent, kompozytor, pedagog i polityk.

15 października także w ramach Kodu Mistrzów odbędzie się spotkanie wykraczające poza dotychczasową formułę. Poświęcone będzie zaprezentowaniu i przybliżeniu książki Krzysztofa Miklaszewskiego Moje życie w teatrze.

O swojej książce Krzysztof Miklaszewski mówi: Stanowi ona sumę mojej 55-letniej aktywności scenicznej jako teoretyka i praktyka teatru. Każdy z pięciu rozdziałów 600-stronnicowej  syntezy krytycznej  dedykowany jest jednemu z Pięciu Wielkich Twórców  Polskiego Teatru XX wieku: Józefowi Szajnie, Konradowi Swinarskiemu, Jerzemu Jarockiemu, Andrzejowi  Wajdzie i  Tadeuszowi Kantorowi. Komentatorami książki Miklaszewskiego, ważnej dla zrozumienia znaczenia polskiej sztuki teatralnej w minionym  półwieczu, będą ludzie teatru – aktorzy i reżyserzy, krytycy i pedagodzy – w znacznej mierze bohaterki i bohaterowie książki Miklaszewskiego. W spotkaniu bowiem potwierdzili swój udział: Teresa Budzisz- Krzyżanowska i Anna Polony, Jan Nowicki i Jerzy Trela, Edward Lubaszenko i Jan Güntner, Włodzimierz Jasiński. Franciszek Muła i Adolf Weltschek, a także jako moderatorzy dyskusji: Maria Malatyńska i Józef Opalski.

Zapraszamy do Teatru Groteska – teatru, który łączy pokolenia!

Październik w Teatrze Groteska

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Październik w Teatrze Groteska

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook