Otwarte Księgarnie – Szlakiem poznańskich księgarni

Bookowski. Księgarnia w Zamku - Stare Miasto
📅 sobota 23.06.2018
Otwarte Księgarnie - Szlakiem poznańskich księgarni

Otwarte Księgarnie_Szlakiem poznańskich księgarni to program, który wspiera małe niekomercyjne księgarnie. Celem programu jest umożliwienie księgarzom rozwoju wartościowej, oddolnej działalności kulturalnej; przyciągnięcie do nich Poznaniaków, aby mogli przypomnieć sobie o szczególnej roli księgarni w życiu ich rodzinnego miasta.

Dla dzieci:

Księgarnia Skład Kulturalny – Jeżyce
Szamarzewskiego 4/6

23.06.2018 sobota, g.10:30
Warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci „Maszyna podróży”, wiek uczestników 4-9 lat

Wspólnie ruszymy w podróż, przemierzymy krainy, poznamy ludzi, ich zwyczaje. Odkryjemy tajemnice. Będzie czytanie, prace ręczne i muzykowanie.
Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – po co podróżować?
Prowadzenie: Anka Sabiłło
Propagatorka czytania, działań twórczych z dziećmi i dorosłymi. Bibliotekarka, biblioterapeutka. Prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych; obserwatorka przyrody.

Bookowski. Księgarnia w Zamku – Stare Miasto
Św. Marcin 80/82

17.06.2018 niedziela g. 12:00
Warsztaty międzykulturowe dla dzieci i młodzieży wokół książki „Bozie, czyli jak wygląda Bóg”, wiek uczestników 12-15 lat

Gdzie mieszka Pokój?
Badacze zauważają, że zdefiniowanie własnych obrazów pokoju pomaga w pracy na jego rzecz. Jak wyobrażasz sobie strategie dochodzenia do pokoju, osiągania go? Czy wiążesz to pojęcie z codzienną perspektywą? Jak narysowalibyście pokój, jak wygląda, pachnie, brzmi  pokój, jaki jest w dotyku?
Co można o nim powiedzieć, czytając książki „Uczucia? Co to takiego?” (Serge Bloch, Oscar Brenifier), „Wróg” (Serge Bhoch, Davide Cali) czy „Bozie” (Karolina Oponowicz)?
Czytanie, rozmowa, wspólne tworzenie, połączenie pokoleń, pokojowa atmosfera. Macie 12-15 lat i te hasła brzmią dla Was przyciągająco? Zapiszcie się na warsztaty wraz z Rodzicem, Babcią lub Dziadkiem.
Zapraszamy!
Prowadzenie: Joanna Roszak