UD

Otwarcie krakowskiego Cogiteonu już w czerwcu!

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, ul. Izydora Stella-Sawickiego 26, Kraków
🗺 mapa
📅 piątek 21.06.2024 do sobota 22.06.2024
Wielkie otwarcie centrum nauki. Bilety do Cogiteonu już w sprzedaży!
Już w czerwcu 2024 r. mieszkańcy Krakowa i małopolski będą świadkami wyjątkowego wydarzenia – otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, niezwykłej przestrzeni, która łączy naukę, technologię i sztukę.

Jednym z wydarzeń wieczoru będzie koncert multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka, legendy polskiej sceny muzycznej, który zaprezentuje swoje wyjątkowe kompozycje. Koncert będzie miał charakter plenerowy i przybierze formę unikatowego widowiska. Utwory Skrzeka stworzą mini etiudy bezpośrednio przed mapingiem (szczegóły mapingu przekażemy niebawem). Widzów czeka zatem nie tylko wspaniałe doświadczenie muzyczne, ale i wizualna uczta. Połączenie oryginalnych aranżacji muzycznych i wizualizacji będzie oddziaływać na wszystkie zmysły uczestników wydarzenia. Koncert odbędzie się 21 czerwca 2024, o godzinie 21.00 na parkingu przed budynkiem Cogiteonu. Jest to wydarzenie ogólnodostępne.

Drugiego dnia wydarzenia, 22 czerwca przygotowano masę atrakcji z myślą o najmłodszych i ich rodzicach. Od godziny 12.00 startujemy z imprezą plenerową przed budynkiem centrum, rozpoczynając od naukowego show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie” i gry „Jak działa świat?”. W przerwach pomiędzy pokazami zapraszamy na stoiska partnerskie w ramach giełdy naukowych rozmaitości.

O 15.00 zaplanowaliśmy spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, wybitnym humanistą i autorem bestsellerowych książek. Autor opowie o inspiracjach stojących za jego najnowszymi dziełami. Jednym z nich jest seria wydawnicza powstała przy współpracy z Cogiteonem: „Apetyt na wiem”. W kwietniu ukazała się pierwsza książka, która łączy przepisy naukowe z wiedzą naukową, doprawioną wyjątkową poezją. „Laboratorium Smaków” dostępne jest już w sprzedaży w całej Polsce.

Seria wydawnicza ma za zadanie popularyzować wiedzę wśród najmłodszych odbiorców, stać się pretekstem do nauki przez zabawę i sposobem na wspólne spędzanie czasu dzieci i dorosłych. Dla wszystkich fanów autora przewidziano czas na podpisy i dyskusję.

Wszystkie atrakcje mają charakter ogólnodostępny. Więcej szczegółów dotyczących programu otwarcia przekażemy już wkrótce.

Podsumowanie:

21 czerwca

Godzina 21.00 – koncert multinstrumentalny Józefa Skrzeka

Godzina 22:00 – „Kosmogonie” mapping na elewacji Cogiteonu

22 czerwca

12:00 – Naukowe show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie”

12:30 – gra z nagrodami pt. „Jak działa świat?”

13:20 – Naukowe show z dziećmi

14:00 – Naukowe show pod hasłem „Nauka – lekko ekstremalnie”

14:30 – gra z nagrodami „Jak działa świat?”

15:00 – plenerowe spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem wokół książki „Laboratorium smaków”

16:00-17:00 – naukowe show z udziałem dzieci

Informacje o dalszych atrakcjach wieczoru już wkrótce.

Adres: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, ul. Izydora Stella-Sawickiego 26, Kraków

Informacje o dodatkowe:

Józef Skrzek – multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, a przede wszystkim lider legendarnego zespołu rockowego SBB.  Założona przez niego na początku lat 70. grupa eksperymentowała, łącząc rocka, bluesa, jazz, muzykę elektroniczną i progresywną i tworząc swoje niepowtarzalne brzmienie. W całym okresie swojego istnienia nagrała łącznie ponad 60 albumów studyjnych, koncertowych i kompilacyjnych.

Ważne miejsce w jego twórczości zajmują kompozycje do filmów i spektakli teatralnych oraz telewizyjnych. Współpracował z wieloma znanymi polskimi reżyserami m.in.
Piotrem Szulkinem, Jerzym Skolimowskim czy Adamem Hanuszkiewiczem.  Artysta tworzy również muzykę sakralną, w tym zarówno koncerty organowe, jak i występy, na których łączy brzmienia akustyczne z syntezatorami. Prezentował ją na tak znakomitych międzynarodowych festiwalach, jak Wuppertaler Orgel Tage czy Vratislavia Cantans. W roku 2013 otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

Michał Rusinek – twórca Fundacji im. Wisławy Szymborskiej i wieloletni sekretarz noblistki. Autor bestsellerowych książek zarówno dla dzieci jak i dorosłych czytelników. Wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie uczy teorii literatury i kreatywnego pisania. Wraz z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon przygotowuje serię książek popularyzujących zagadnienia nauki w przystępny sposób. Pierwszą z książek „Laboratorium smaków” można już znaleźć na stronie Cogiteonu i w dobrych księgarniach.

365 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent