Ostatnie spotkanie w tym roku w ramach projektu Fajny czas mamy

MARYWILSKA 44 na warszawskiej Białołęce mapa

czwartek 21.11.2019

Ostatnie spotkanie w tym roku w ramach projektu Fajny czas mamy

Tegoroczny cykl spotkań „Fajny czas mamy” skierowany do młodych rodziców dobiega końca. W ramach projektu prowadzone są bezpłatne warsztaty, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o zdrowym rozwoju dzieci. W czwartek, 21 listopada o 10:30, specjaliści spotkają się  z zainteresowanymi, w Centrum Zabaw Figlarium zlokalizowanym w CH MARYWILSKA 44.

Tym razem podczas warsztatów zostaną poruszone tematy dotyczące integracji sensorycznej małego dziecka. Niewiele osób wie, iż oprócz podstawowych pięciu zmysłów – słuchu, wzroku, smaku, węchu i dotyku – posiadamy także m.in. zmysł równowagi (zwany przedsionkowym) oraz zmysł czucia głębokiego (propriocepcja).

A które z nich są najważniejsze w rozwoju małego dziecka? Właśnie równowaga, czucie głębokie oraz dotyk.

Ekspert w tej dziedzinie Aleksandra Charęzińska,  jest doświadczoną pedagożką, terapeutką integracji sensorycznej, specjalistką diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorką Masażu Shantala raz wykładowcą akademickim. Ola, która poprowadzi warsztaty, pomoże młodym rodzicom odpowiedzieć na pytanie, dlaczego integracja sensoryczna jest ważna w procesie rozwoju dziecka i jak ją wspierać. Zaproponuje także zabawy i aktywności stymulujące zmysły. Autorka książki „Sensoryczne Niemowlę” z pewnością zainspiruje rodziców do pobudzania prawidłowego rozwoju swoich pociech.

„Integracja sensoryczna pozwala zyskać spójny obraz tego, co dzieje się z ciałem i otoczeniem. Twoje dziecko od pierwszych chwil życia uczestniczy w „kursie pilotażu” swojego ciała. Dojrzewają jego narządy zmysłów, rozwija się układ nerwowy, który przewodzi i interpretuje bodźce. Mózg uczy się przyswajać równocześnie wiele różnych komunikatów i tworzyć spójny obraz sytuacji” (A.Charęzińska; J.Szulc. Sensoryczne Niemowlę. Mamania 2019r)

***

Misją tegorocznej kampanii zapoczątkowanej przez spółkę MARYWILSKA 44, jest zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w zdrowym rozwoju ich dziecka. Projekt „Fajny czas mamy” zyskał uznanie Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy – Grzegorza Kucy, który objął inicjatywę honorowym patronatem. Partnerami akcji zostali: Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundacja NUTRICIA oraz społeczna inicjatywa „Białołęka jest kobietą”. Współorganizatorem warsztatów jest Centrum Zabaw FIGLARIUM. Natomiast patronami medialnymi projektu są portale: Parenting.pl, MiastoDzieci.pl, Rodzice.pl, wRoliMamy.pl, MamaKlub.pl oraz Białołęka – Platforma Sąsiedzka.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Rodzice, którzy chcą zdobyć wiedzę przekazywaną przez doświadczonych specjalistów powinni zarejestrować się mailowo pod adresem: fajnyczasmamy@marywilska44.com.

Najbliższy warsztat pn. „Sensoryczne niemowlę”, odbędzie się w czwartek, 21 listopada w godz. 10:30-12:30 w sali zabaw FIGLARIUM w Centrum Handlowym MARYWILKA 44. Jest to miejsce, które zapewni zarówno mamom, jak i dzieciom komfort  i przestrzeń do swobodnego poruszania się. W trakcie trwania spotkań dzieci będą miały możliwość bezpłatnego korzystania z sali zabaw.

Więcej informacji na stronie: www.marywilska44.com oraz w wydarzeniu na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/572413973222813/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie