Ostatni miesiąc warsztatów Laboratorium Sztuki Dziecięcej i Rodzinnej MIKO

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2 mapa

sobota 16.10.2021

3

Ostatni miesiąc warsztatów Laboratorium Sztuki Dziecięcej i Rodzinnej MIKO

Październik to ostatni miesiąc warsztatów w ramach projektu Laboratorium Sztuki Dziecięcej i Rodzinnej MIKO – twórcza kontynuacja 2021. Krakowskie Forum Kultury zaprasza na nie wszystkie dzieci spragnione kreatywnych wyzwań!

Czym jest Laboratorium MIKO?

To projekt edukacyjny, w ramach którego organizowane są twórcze warsztaty dla dzieci oraz ich rodziców lub opiekunów. Zajęcia prowadzą edukatorzy, animatorzy, twórcy specjalizujący się w rozmaitych technikach sztuk wizualnych. Zaproszeni do współpracy artyści pracują z dziećmi na bazie autorskich pomysłów, wykorzystując zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne techniki pracy.

Koniki z bryczką – dwudniowe warsztaty zabawkarskie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat
9 – 10  października, sobota i niedziela, 11:00 – 14:00

Etnograf na tropie – gra w przestrzeni wystawowej dla dzieci w wieku 6 – 9 lat
16 października, sobota, 9:00 – 11:00

 Warsztaty poświęcone historiom z odległych stron, które można odtworzyć dzięki przedmiotom znajdującym się w Krakowie oraz lokalnym opowieściom, po które etnograf musi wyruszyć w daleką drogę. W wir etnograficznej przygody wciągną nas eksponaty znajdujące się na wystawie Syberia. Głosy z Północy oraz nieudostępniane na co dzień obiekty z syberyjskiej kolekcji Muzeum Etnograficznego w Krakowie. W jej trakcie zmierzymy się z wyzwaniami czyhającymi na uczestników badań terenowych. Przekonamy się, co łączy warsztaty pracy etnografa i detektywa. Będziemy ćwiczyć stawianie hipotez, wyciąganie wniosków i zadawanie pytań. Badać tropy, łączyć strzępy informacji i dawać się zaskakiwać. Efekty naszych poszukiwań udokumentujemy na kartach własnoręcznie wykonanych notatników.

Prowadzenie:
Monika Kocot – absolwentka archeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uwielbia podróże, góry i wspinaczkę. Do działań artystycznych inspiruje ją natura. Współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz Fundacją Chronić Dobro przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Założyła i prowadzi pracownię plastyczną Malarmo.

Wstęp: 3 zł, udział w warsztatach opłacić można na stronie bilety.krakowskieforum.pl lub w KFK.
Miejsce: Przestrzeń wystawy Syberia. Głosy z Północy, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, ul. Krakowska 46.
Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora – Krakowskiego Forum Kultury:  www.krakowskieforum.pl/ oraz na Facebooku: www.facebook.com/krakowskieforum/

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty