Osadzanie Chochoła 2016

Dworek Rydlówka, ul. Tetmajera 28 mapa

sobota 19.11.2016

Wstęp wolny

Osadzenie chochoła

20 listopada 1900 r. w dworku Włodzimierza Tetmajera odbyło się słynne wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, córką bronowickiego chłopa, które stało się osnową „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Od niemal pięćdziesięciu lat, na pamiątkę tego wydarzenia przed Rydlówką organizowane jest „Osadzanie chochoła”. Jego centralnym punktem jest tradycyjny obrzęd okrywania słomą rosnącego przed dworkiem krzaka róży, wokół którego następnie odbywają się tańce i śpiewy.

W tym roku zapraszamy Państwa przed dworek Rydlówka (ul. Tetmajera 28 w Bronowicach Małych) w dniu 19.11.2016 roku o godzinie 15:00. W programie przewidujemy ucztę dla ducha – wystąpienia artystyczne i wspólne śpiewy, dla umysłu – krótki wykład dr hab. Doroty Jarząbek-Wasyl i dla ciała – poczęstunek upamiętniający wesele Lucjana Rydla.

Wstęp wolny.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Osadzanie Chochoła 2016

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Więcej

Adres:

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków


Kontakt:

centrala (012) 61-92-300
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuzabawa