Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
Organizacja urodzin dla dzieci we Wrocławiu

Organizacja urodzin dla dzieci we Wrocławiu

📅 czwartek 16.06.2011 do piątek 30.09.2011
Organizacja urodzin dla dzieci we Wrocławiu
Cena 600zł zawiera:

1. Zabawę dla 15 osób, za każdą kolejną 30zł dopłaty.

2. 2 godziny zabawy według scenariusza, wybranego przez rodzica.

3. Ciekawą aranżację 50 metrowej sali, zgodnie z wybranym tematem.

4. Materiały (plastyczne, techniczne) dla dzieci do zabawy w zależności od scenariusza.

5. Opiekę doświadczonego animatora, przy grupie powyżej 15os.- drugi animator.

6. Zaproszenia (z mapką dojazdu i zdjęciami wnętrza) dla gości.

7. Kolorową zastawę dla każdego dziecka (talerzyk, kubek, serwetki). Tematyka do wyboru (m.in. Cars, Kubuś Puchatek, Toy Story)

8. Poczęstunek (w osobnej sali niż zabawa)

soczki/woda

ciasteczka

batonik lub wafelek/os.

paluszki, chrupki, cukierki

9. BMKowy upominek dla każdego dziecka.

10. Drobne nagrody dla zwycięzców konkursów i quizów organizowanych podczas imprezy urodzinowej.

11. Kawę, herbatę i ciastka dla rodziców (w wyznaczonym miejscu dla czekających rodziców).

 

SCENARIUSZE URODZIN

Jaskiniowe przyjęcie

1. Wszyscy uczestnicy urodzin sami będą mieli okazje zrobić sobie ubranie jaskiniowca. Dodatkowo do dyspozycji będzie biżuteria jaskiniowa z kamyczków, kości i zębów. Można też zrobić sobie makijaż jaskiniowy, pomalować buźkę dowolnie, tak aby zostać prawdziwym jaskiniowcem. Szacuję, że zajmie nam to ok. 10 – 20 minut.

2. Spróbujemy ulepić z gliny, czy masy plastycznej kubeczki, łyżeczki, talerzyki.

3. Chwila wyciszenia i uspokojenia, proponuję tutaj, aby dzieci zasiadły wokół naszego ogniska rozpalonego w jaskini i chwilę porozmawiamy o tym jak kiedyś się rozpalało ognisko, jak się żyje w jaskini, kto mieszka w jaskini (myślę, że dzieci mają mnóstwo ciekawych pomysłów na jaskiniowe życie). Przygotuję również obrazki z jaskiniowymi zwierzętami, dinozaurami, mamutami, posłuży to nam do późniejszych zabaw. (ok. 20 minut)

4. Poczęstunek z tortem, toast.

5. Pląsy i zabawy ruchowe. Zaproponuję dzieciom kilka zabaw przy muzyce, wspólne śpiewanie, tańce tak by dzieci mogły się wyhasać.

6. Kolejna zabawa jaką mam do zaproponowania to poszukiwanie skarbów jaskiniowców (ukryte zadania do wykonania). Skarby będą ukryte w zakamarkach, pod kamieniami, za skałkami. Szacowany czas to ok. 20 minut. Można zrobić przy okazji konkurs kto znajdzie więcej skarbów.

7. Opcjonalnie możemy spróbować stworzyć zwierzęta jaskiniowe, np. mamuta z masy plastycznej a jego włosy z włóczki, dinozaura, nietoperza, etc. Każde z dzieci będzie mogło zostawić po sobie ślad w jaskini rysując dowolny rysunek na jej ścianie.

8. Wszystko zakończymy poczęstunkiem przy ognisku, poprzedzonym polowaniem.

 

Leśne Przyjęcie

1. Wszyscy uczestnicy będą przebrani za zwierzątka, zaczniemy od wybrania dla nas imion, postaramy się aby nasze imiona były śmieszne i zabawne.

2. Zabawy ruchowe – spacer w lesie. Spacer pośród liści, po podmokłej łące, na polanie staw, będziemy wspinać się po drzewach. Postaram się, aby dzieci mogły się tutaj dowolnie wyszaleć, wybawić i poczuć się jakby naprawdę były zwierzątkami w lesie. Zaproponuję w tej części również zabawy przy muzyce i wspólne tańce.

3. Szukamy skarbów. Ktoś w lesie był przed nami i zostawił po sobie ślad. Skarby ukryte są w trawie, na drzewach, pod kamieniami. Skarby to zadania dla nas, musimy je wszystkie wykonać, żeby Leśne Duszki mogły spad spokojnie.

4. Na chwilkę usiądziemy na polanie, tam mamy ognisko. Będzie to chwilka na wyciszenie, porozmawiamy sobie o mieszkańcach lasu, jak się w lesie zachować i co fajnego można tam robić.

5. Przerwa na leśny tort

6. W lesie mieszkają Leśne Duszki. Ale czy ktoś je kiedyś spotkał, jak one mogą wyglądać? Razem z dziećmi stworzymy takiego leśnego ludka, dzieci będą mogły go ulepić, namalować, narysować, wyciąć…. Żeby było nam weselej będziemy przy tym śpiewać piosenki i opowiadać wierszyki.

7. Opcjonalnie przygotuję dla dzieci zgadywankę z jakiego drzewa spadły liście, zobaczymy jak dzieci znają drzewa, które rosną w lesie.

8. Na koniec wszyscy zasiądziemy sobie przy ognisku i zakończymy nasze spotkanie. Będzie to chwila jeszcze na zabawę, śpiewy i tańce.

 

Kosmiczne urodziny z elementami Gwiezdnych Wojen

Jesteśmy w kosmosie, dookoła gwiazdy, odkryte i te nieznane planety, Droga Mleczna….
Na początku wprowadzimy atmosferę Gwiezdnych Wojen.

1. Wszyscy przygotujemy się do startu naszym statkiem kosmicznym. Wybierzemy kapitana, nawigatora, mechanika. Spróbujemy przygotować kosmiczne hełmy i dokładnie sprawdzimy nasz statek. Musimy także wybrać na jaką planetę się wybierzemy z misją , a może wymyślimy sobie ją sami. A może wymyślimy sobie jakąś misję?

2. Chwile porozmawiamy o tym kto lata w kosmos (możemy porozmawiać o bohaterach Gwiezdnych Wojen, dzieci na pewno będę miały swoich ulubieńców). Postaram się przygotować obrazki i prezentacje związane z bohaterami, może jakieś ciekawe ujęcia z filmu, spróbujemy naśladować bohaterów. Kto będzie najlepszym Lordem Vaderem, kto najlepiej pokaże C3PO? Mam nadzieję, że zabawa spodoba się dzieciom i będą miały mnóstwo pomysłów na naśladowanie swoich ulubieńców.

3. Możemy też porozmawiać o tym, co można w kosmosie zobaczyć, jakie znamy planety, gwiazdy, skąd one się wzięły i jak wyglądają, czy jest tam jakieś życie.

4. Przerwa na Gwiezdno-Wojenny poczęstunek z tortem i toastem

5. Chwilę pobawimy się przy muzyce. Zabawy typowe dla urodzin pląsy i tańce

6. Proponuję trening zręcznościowy JEDI – jak posługiwać się mieczem świetlnym, co musi umieć JEDI, jaki musi być / opcją może być konkurs na najzwinniejszego JEDI.

7. Na zakończenie chciałabym zaproponować dzieciom żebyśmy spróbowali sami stworzyć postać, która mogłaby stad się bohaterem Gwiezdnych Wojen i wykonali ją z pudełek, plasteliny, kolorowego papieru, bibuły, kredek etc. Każdy będzie mógł zaproponować co powinien mieć nasz bohater, jak powinien wyglądać, w ten sposób mam nadzieję, ze uda się wciągnąć do zabawy wszystkie dzieci.

 

Dookoła świata

1. Przyjęcie zaczniemy od przyjrzenia się mapie świata. Zobaczymy jakie kontynenty znają dzieci, jakie kraje i o podróży w jakie miejsca na świecie marzą. Nasza wspólna podróż rozpocznie się od krajów europejskich.

2. Odwiedzimy kraje położone nad Morzem Śródziemnym. We Włoszech nauczymy się przywitać i przedstawić w języku włoskim, a także każdy skomponuje swoją własną pizze. Z Włoch szybko skoczymy na wizytę do Francji i zbudujemy własną Wieżę Eiffla. Z Francji już tylko krok do Hiszpanii, tam przygotujemy siebie kolorowe wachlarze i zatańczymy w hiszpańskich rytmach przy latynoskich dźwiękach (dzieci zagrają na rożnych instrumentach)

3. W podróży szybko się głodnieje, zatrzymamy się więc na chwilkę i przekąsimy co nieco (czas na tort)

4. Ze słonecznej Hiszpanii przeniesiemy się w zimniejsze rejony świata – odwiedzimy Grenlandię i tam z masy plastycznej i plasteliny postaramy się ulepić najbardziej śmiesznego bałwana.

5. Na koniec Chiny i Japonia, w których dzieci będą miały szansę spróbować jeść pałeczkami, zobaczymy komu to niełatwe zadanie wyjdzie najlepiej . Spróbujemy także zbudować nasz własny Mur Chiński.

 

Szkoła Czarodziejów

1. Na początku wszyscy uczestnicy przyjęcia sami wyczarują sobie czarodziejskie stroje. Zrobimy czapki czarodziejów, peleryny, magiczne różdżki i czarodziejską biżuterię z własnym imieniem.

2. Prezentacja magicznych sztuczek, dzieci również spróbują nauczyć się kilki prostych sztuczek.

3. Czarodziej potrafią wróżyć. My zabawimy się we wróżenie z fusów zobaczymy też co można ujrzeć w czarodziejskiej kuli….

4. Przerwa na czarodziejski tort.

5. W II części urodzin pośpiewamy, potańczymy.

6. Dzieci będą próbowały zaczarować siebie nawzajem. Zamienimy się w różne zwierzątka, postaci a może ktoś wymyśli coś śmiesznego…

 

Na wyścigach samochodowych

1. Przywitamy się. Kilka zabaw ruchowych na rozgrzanie, żeby dzieci poczuły się nieco swobodniej.

2. Kilka konkursów i zabaw samochodowych:

-każdy samochodzik musi idealnie pokonywać trasę prosto do przodu. Zobaczymy jak nasze maluchy radzą sobie z trasą ułożoną na podłodze ze sznurka.

-kto pierwszy przyciągnie do siebie auto? Każdy dostanie auto, do którego będzie przyczepiony sznurek a na końcu ołówek, zabawa polega na najszybszym nawinięciu auta na ołówek.

-samochodowy quiz z nagrodami – zobaczymy kto najlepiej rozpoznaje marki samochodów, jakie dzieci znają samochody i co o nich wiedzą oraz co wiedzą o ruchu drogowym.

3. Przerwa na poczęstunek i chwilkę odpoczynku.

4. Samochodowy tor przeszkód. Zobaczymy jak nasi mali rajdowcy poradzą sobie z pokonaniem toru przeszkód, który sami ułożą.

5. Dzieci same będą mogły ułożyć trasę dla swoich samochodów i jeździć nimi po niej. Przygotuję dla nich szablony znaków drogowych, które będą mogły pokolorować i umieścić na trasie. Będzie także możliwość zrobienia samodzielnie samochodu z masy plastycznej, lub pokolorowania gotowych obrazków.