Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. Superbohaterowie z krwi i kości!

piątek 30.08.2019 do piątek 13.09.2019

51 najważniejszych historii o zwierzęcych superbohaterach z krwi i kości

Może to być zaskakujące, ale – mimo wielu różnic – pod względem genetycznym jesteśmy w 95 procentach tacy sami jak goryl. A w 90 procentach tacy sami jak kot. Nawet banan, choć brzmi to nieprawdopodobnie, ma 60 procent takich samych genów jak my. Nic zatem dziwnego, że tak bardzo lubimy zwierzęta.

Każdy przecież wie, że pies go nie zdradzi, kot najlepiej pozna, czy jesteś zadowolony czy smutny, a słoń po jednym spotkaniu zapamięta cię do końca życia. Zwierzęta są niezwykłe, i to nie tylko z powodu wrodzonych zdolności, ale również dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach dowiodły, że są mądrzejsze, niż mogłoby się nam zdawać: uratowały ludziom życie, pomogły lepiej zrozumieć świat lub po prostu rozbawiały tłumy.

51 najważniejszych historii o zwierzęcych superbohaterach z krwi i kości znajdą Państwo w tej książce.

Zwierzęta dokonywały wielkich rzeczy i wpłynęły na losy świata. Gdyby nie Łajka, nie latalibyśmy dziś w kosmos, bez owieczki Dolly nie byłoby klonowania, a labradorka Frida dzięki świetnemu węchowi pomogła ocalić aż 50 osób po trzęsieniu ziemi. Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce.

Bohaterski gołąb pocztowy Cher Ami przekazał wiadomość pod ostrzałem wroga i ocalił żołnierzy. Pies Balto sam poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom, a najdzielniejszy niedźwiedź w Polsce miał na imię Wojtek i uwielbiał się przytulać… Odwaga miewa futrzaste oblicze, wystarczy się o tym przekonać!

znak.com.pl

51 najważniejszych historii o zwierzęcych superbohaterach z krwi i kości
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie