Ogrodowa 2,1 zaprasza – łódzkie rodziny

Manufaktura mapa

niedziela 19.09.2021

Ogrodowa 2,1 zaprasza – łódzkie rodziny

Organizowany przez Stowarzyszenie Byłych Włókniarzy i Włókniarek oraz Sympatyków Historii Łodzi „Ludzie Fabryki”

Stowarzyszenie „Ludzie Fabryki” we wrześniu 2020 r. zwróciło uwagę Łodzian na ulicę Ogrodową. Projekt „200 lat ulicy Ogrodowej”. Całość realizowano dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

W tym roku zapraszamy 19 września na jednodniowy event o charakterze święta ulicy – „Ogrodowa 2,1 zaprasza” – do Manufaktury.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Zostawić coś po sobie – historie łódzkich rodzin robotniczych”. Wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Łodzi.

Projekt realizujemy z udziałem: Centrum Manufaktura, Muzeum Fabryki, Domu Kultury „Ariadna”, Domu Kultury „Widok” (Widzewskie Domy kultury), Ośrodka Kultury „Górna”.

Do realizacji wydarzenia „Ogrodowa 2,1 zaprasza” przyłączyły się również: Archiwum Państwowe, Biblioteka „Gdańska” – filia przy ul. Gdańskiej 8, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”, Stowarzyszenie Śpiewacze im. St. Moniuszki, Zespół Pieśni i Tańca „Poltex”, Biuro Strategii Miasta Łodzi.

Tematem przewodnim będą rodziny łódzkie. Skupiając się na tych, których losy związane były z Łodzią, łódzkimi fabrykami, w tym z zakładami przy Ogrodowej.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapraszamy do poznawania przeszłości i przyszłości ulicy Ogrodowej.

Zachęcamy do opowiadania o swoich rodzinach i wspólnej zabawy. O polskich rodzinach – dla łódzkich rodzin.

a tutaj znajdziecie harmonogram

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie