Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema już otwarty!

al. Pokoju 68 mapa

czwartek 18.06.2020 do czwartek 02.07.2020

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema już otwarty!

Już od 10 czerwca Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema otwiera swoją zieloną przestrzeń nauki i zabawy dla odwiedzających. W tym sezonie w Ogrodzie pojawią się nowe interaktywne instalacje, nowe atrakcje i eksperymenty, a wkrótce także planetarium!

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie – II Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej otwiera się na letni sezon już po raz trzynasty. Niezmienną cechą Ogrodu pozostaje nauka poprzez dobrą zabawę. Do dyspozycji zwiedzających będzie 70 urządzeń interaktywnych demonstrujących zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu, a także Geo-gródek stworzony z 17 rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa oraz Zapachowo i Lem-birynt. Największą, w przenośni i dosłownie, nowością sezonu będzie syntetyczny tor saneczkowy, powstały w ramach realizowanego projektu „Zimowy Ogród Doświadczeń”. Obok toru pojawi się również zestaw do curlingu. Szczególnym ukłonem w kierunku najmłodszych gości Ogrodu jest ogromna piaskownica, w której będzie można eksperymentować oraz tworzyć rzeźby piaskowe.  Bywalcy na pewno zauważą nowe, wygodne nawierzchnie, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zabawy.

Część nowych przestrzeni, w ramach wspomnianego projektu wciąż powstaje, jednak w żadnym stopniu nie utrudni to zwiedzania, ponieważ są to miejsca, z których zwiedzający dotychczas nie korzystali. Na gotowych już nawierzchniach montowane będą kolejne modele edukacyjne. Już od sierpnia zwiedzający będą mogli skorzystać z oferty planetarium. Tegoroczny sezon w Ogrodzie potrwa aż do późnej jesieni.

Epidemia koronawirusa dotyka także Ogród Doświadczeń, jednak środki bezpieczeństwa, w tym regularna dezynfekcja urządzeń, pozwolą odwiedzającym bezpiecznie korzystać z ogrodowych atrakcji.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Al. Pokoju 68, Kraków

Godziny otwarcia w sezonie letnim (od 10 czerwca do 31 sierpnia):

od poniedziałku do niedzieli: 10:00 – 21:00

www.ogroddoswiadczen.pl

facebook.com/ogroddoswiadczenkrakow; instagram.com/ogroddoswiadczen

Projekt ”Zimowy Ogród Doświadczeń – poszerzenie oferty Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie” dofinansowany jest ze środków RPO WM, Działanie 6.1 Rozwój dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Poddziałanie 6.1.3 Rozwój instytucji kultury oraz udostępnianie dziedzictwa kulturowego.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema już otwarty!

Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej gromadzi obiekty ilustrujące rozwój komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa, gospodarki komunalnej oraz zabytki z obszaru historii techniki. Obok ekspozycji stałych organizowane są tutaj wystawy czasowe. Ogromną zaletą muzeum są interaktywne wystawy dla najmłodszych. Mali …

Więcej

Adres:

ul. Świętego Wawrzyńca 15
31-060 Kraków


Kontakt:

(012) 421 12 42
muzeum@mim.krakow.pl
http://www.mimk.com.pl