Odkrywcy Muzyki – koncert świąteczny

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina Narutowicza 20/22 mapa

sobota 18.12.2021

10

Odkrywcy Muzyki - koncert

Zajęcia dla dzieci w wieku 4–8 lat, prowadzone we współpracy z Polskim Towarzystwem Carla Orffa. Każde spotkanie składa się z dwóch części: warsztatów, na których przygotowywane są krótkie prezentacje artystyczne, oraz koncertu familijnego, w trakcie którego Odkrywcy poznają muzykę i sami występują na estradzie.

Warsztaty odbywają się z podziałem na grupy wiekowe: 4–5 lat, 5–6 lat, 7–8 lat.

 

Tuż przed Bożym Narodzeniem w Filharmonii Łódzkiej nie może zabraknąć Mikołaja, gwiazdek i znanych świątecznych melodii. Czy atmosfera Świąt jest w stanie rozweselić każdego, nawet przybysza z kosmosu? Przekonamy się o tym podczas koncertu, na którym pojawi się mieszkanka obcej planety: Pi. Wyruszymy w kosmos razem z nią i jej przyjaciółmi, zabierzemy też ze sobą Mikołaja. Zorganizujemy Gwiazdkę na planecie kosmitki! Lecąc tam Drogą Mleczną miniemy m.in. Księżyc i Obłok Magellana. Będzie nas prowadzić muzyka: tajemnicze krajobrazy odmaluje „Światło księżyca” Claude’a Debussy’ego, animuszu doda piosenka „W kosmos polećmy” z filmu „Fineasz i Ferb”, a odrobinę grozy wprowadzi motyw z „Gwiezdnych wojen”. W kosmosie wiele rzeczy może dziwić, zaśpiewamy więc „Ja nie mam sensu, ty nie masz sensu” (z baśni muzycznej „Alicja w krainie Czarów”), przyda się też piosenka „My favourite things” z musicalu „Sound of music” z polskim tekstem Maliny Sarnowskiej. Koncert z cyklu „Odkrywcy muzyki” poprzedzają warsztaty organizowane w trzech grupach wiekowych. Dla młodszego rodzeństwa Odkrywców przeznaczone są warsztaty Baby Boom Bum, które w grudniu nawiązują do postaci św. Mikołaja.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
filharmonia łódzka logo

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina

Na estradzie Filharmonii Łódzkiej najczęściej występuje Orkiestra Symfoniczna FŁ. Zapraszane są również zespoły z innych miast Polski oraz z zagranicy, jak choćby: Deutsche Symphony Orchester Berlin, Shanghai Symphony Orchestra, Orkiestra XVIII Wieku, Concerto Italiano i …

Więcej

Adres:

ul. Narutowicza 20/22,
90-135 Łódź


Kontakt:

42 664 79 10; 42 664 79 79
bilety@filharmonia.lodz.pl
http://www.filharmonia.lodz.pl