Odkrywcy Muzyki – koncert: Od Mazura do Mazurka

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina Narutowicza 20/22 mapa

sobota 20.11.2021

10

Odkrywcy Muzyki - koncert

Na listopadowym koncercie Odkrywców Muzyki przeniesiemy się na tereny Mazowsza i Kujaw. Posłuchamy ludowych melodii, których niegdyś słuchał mały Frycek spędzając wakacje w Żelazowej Woli i Szafarni oraz owoców tych inspiracji: mazurków, polonezów i walców dorosłego już Fryderyka Chopina. Wystąpi kapela ludowa, w skład której wchodzą ciekawe instrumenty, jak cymbały, basetla, skrzypce i bęben. Nie zabraknie też brzmień fortepianu, tak charakterystycznych dla twórczości Chopina.

Zgodnie z naszą filharmoniczną tradycją koncert będzie poprzedzony warsztatami muzycznymi dla dzieci, odbywającymi się według zasad metody Carla Orffa. Warsztaty (o godz. 11.00) odbywają się w trzech grupach wiekowych: dla dzieci w wieku 3–4, 5–6 oraz 7–8 lat. Każda grupa zaprezentuje swoje świeżo zdobyte umiejętności podczas koncertu (o godz. 12.30), występując na estradzie sali koncertowej.

Można kupić bilety na sam koncert, bez wcześniejszego udziału w warsztatach.

Wykonawcy:
Aleksandra Świgut – fortepian
Agata Harz – śpiew
Paulina Kinaszewska – skrzypce
Marta Maślanka – cymbały, bęben
Katarzyna Szurman – skrzypce, basetla

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
filharmonia łódzka logo

Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina

Na estradzie Filharmonii Łódzkiej najczęściej występuje Orkiestra Symfoniczna FŁ. Zapraszane są również zespoły z innych miast Polski oraz z zagranicy, jak choćby: Deutsche Symphony Orchester Berlin, Shanghai Symphony Orchestra, Orkiestra XVIII Wieku, Concerto Italiano i …

Więcej

Adres:

ul. Narutowicza 20/22,
90-135 Łódź


Kontakt:

42 664 79 10; 42 664 79 79
bilety@filharmonia.lodz.pl
http://www.filharmonia.lodz.pl