O psie, który jeździł koleją. Kinowy hit tego roku dostępny na DVD

O psie, który jeździł koleją. Kinowy hit tego roku dostępny na DVD

📅 poniedziałek 27.11.2023 do niedziela 03.12.2023
O psie, który jeździł koleją. Kinowy hit tego roku dostępny na DVD
Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki.

Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

W CZASIE KRĘCENIA FILMU PRIORYTETEM DLA TWÓRCÓW BYŁ KOMFORT ZWIERZĄT PRACUJĄCYCH NA PLANIE. FILMOWE OWCZARKI SZWAJCARSKIE (W FILMIE ZAMIENNIE WYSTĘPUJĄ TRZY PSY) MIAŁY ZAPEWNIONE WARUNKI GODNE NAJWIĘKSZYCH ARTYSTÓW. NA PLANIE PSIE GWIAZDY PROWADZONE BYŁY PRZEZ GRUPĘ DOŚWIADCZONYCH TRENERÓW Z WĘGIER NA CZELE Z ZOLTANEM HORKAI, KTÓRY POTRAFI _ROZMAWIAĆ_ NIE TYLKO Z PSAMI, ALE RÓWNIEŻ WILKAMI, JELENIAMI I NIEDŹWIEDZIAMI. Z POLSKIMI TWÓRCAMI WSPÓŁPRACOWAŁ JUŻ M.IN. NA PLANIE SERIALU „WATAHA” ORAZ PRZEBOJU „KOBIETY MAFII”. NA SWOIM KONCIE MA RÓWNIEŻ UDZIAŁ W WIELU HOLLYWOODZKICH PRODUKCJACH,
W TYM: „ZAWÓD: SZPIEG”, „HERKULES”, „ERAGON”, CZY „HELLBOY”.

Gatunek: familijny / przygodowy

Produkcja: Polska 2023

Producent: CANAL+

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Producent wykonawczy: Beata Pisula (K&K Selekt Film)

Producenci kreatywni: Michał Broniszewski, Beata Pisula, Marcin Siemiątkowski

Scenariusz: MOJCA TIRŠ, MARCIN SIEMIĄTKOWSKI na podstawie opowiadania „O psie, który jeździł koleją” ROMANA PISARSKIEGO

Reżyseria: MAGDALENA NIEĆ („Detektyw Bruno”)

Obsada: MATEUSZ DAMIĘCKI („Furioza”, „Planeta Singli. Osiem historii”), MONIKA PIKUŁA („Teściowie”, „Listy do M. 4”), ADAM WORONOWICZ („Mayday”, „Teściowie”), LILIANA ZAJBERT (seriale „Kruk”, „Komisarz Alex”)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie