O jednym Utopcu, który nie lubił śniegu, Gliwice

Scena Forum, Centrum Handlowe Forum, Lipowa, Gliwice mapa

sobota 03.12.2016

Lufcik na korbkę spktakl

Dnia 3 grudnia, punktualnie o godzinie 12:00, poznamy zupełnie nową historię świąteczna. Wcale nie tak daleko stąd, wcale nie tak dawno temu, w pobliskiej rzece żył jeden Utopiec. Który, w przeciwieństwie do wszystkich stworzeń zamieszkujących śląską ziemię, nie lubił Świąt. Stawał na utopcowych uszach, by rozpuścić każdy płatek śniegu. W dodatku wciąż odrzucał zaproszenie od Barbórki, by uczestniczyć w domowej Wigilii. Dlatego ta, wraz z dziećmi, przywołała trzy duchy Świąt Bożego Narodzenia – przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czy śląskim straszkom uda się przekonać Utopca, by pokochał Święta? Czy Wodnik wreszcie zrozumie, jak ważna jest rodzina i wspólne spędzanie czasu? I czy wszyscy razem wymyślą, w jaki sposób zaprosić Świętego Mikołaja do tej deszczowej krainy bez śniegu?

Spektakl inspirowany jest utworami „Opowieść wigilijna” K. Dickensa, „Grinch: Świąt nie będzie” Dra Seussa oraz podaniami naszych babć. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet, przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem. „Bardzo mokre Święta. O jednym Utopcu, który nie lubił śniegu” to ciepłe, wesołe spotkanie w klimacie najbardziej magicznych Świąt w roku.

Po spektaklu, około godziny 13:00 zapraszamy małych i dużych na wyjątkowe warsztaty świąteczne, które pozwolą nam spędzić czas wspólnie z pociechami i przypomnieć sobie, że Boże Narodzenie, to nie tylko prezenty i pośpiech. Jak zwykle, będzie miło, radośnie i twórczo!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W imieniu aktorów organizatorzy proszą o punktualne przybycie. Podczas wydarzenia dzieci będą pod opieką animatorek z pedagogicznym przygotowaniem.

Wszystko – jak zawsze – odbędzie się w Scenie FORUM na I p.

https://www.facebook.com/events/1335437893156354/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie