UD

Noc Tańca w NCK

NCK Kraków
🗺 mapa
📅 sobota 08.06.2024
Noc Tańca w NCK
W sobotę 8 czerwca znów roztańczmy Kraków. Już po raz szósty. Najważniejszym przesłaniem tego wydarzenia jest celebrowanie tańca i czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki. Bo w końcu taniec to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Może być pasją albo sportem, jest też językiem wyrażania emocji i dodatkowo bardzo przyjemnym sposobem spędzania czasu.

Nowohuckie Centrum Kultury również zaprasza do tańca. Na plenerowej scenie pojawi się blisko 600 tancerzy. Wystąpią m.in.: Zespół Baletowy „Reverie”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa „Largo”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Akademia Tańca „Bajlandia”, Taneczny Klub Seniora, Grupa „Maram”. Następnie przeniesiemy się do Studia KCC, gdzie odbędzie się jam taneczny z muzyką na żywo.

  1. 15.00 – 19.30, scena plenerowa NCK
    Występy grup i zespołów artystycznych NCK oraz zaproszonych gości. W programie znajdą się pokazy tańca z różnych stron świata – tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie.
  2. 20.00 – 22.30, Studio KCC
    Podczas jamu na żywo zagra dla nas DJ’ka Eta Hox. Jam w swojej idei jest spotkaniem nastawionym na spontaniczność. Wydarzenie otwarte dla wszystkich osób chcących poruszać się we wspólnej przestrzeni – zarówno tych z doświadczeniem jak i bez niego.

 

NOC TAŃCA w NCK
8 czerwca (sobota)
g. 15.00 – 19.30, scena plenerowa NCK
wstęp wolny

g. 20.00-22.30, Studio KCC
wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek – do odbioru w kasie NCK

362 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent