Noc Muzeów w MNW: Warsztaty rodzinne
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Noc Muzeów w MNW: Warsztaty rodzinne

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
Noc Muzeów w MNW: Warsztaty rodzinne
Zapraszamy do wspólnego odkrywania Muzeum Narodowego w Warszawie!
Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
Zapraszamy na 6 warsztatów, które odbędą się równolegle w przestrzeni Muzeum.

Termin: sobota, 18 maja 2024, godz. 12.00
Miejsce: Gmach Główny MNW, Dziedziniec Główny (przy złej pogodzie – Hol Główny)
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów
Zasady udziału: wstęp wolny / bezpłatne wejściówki dostępne w kasie i online od wtorku 14 maja, od godz. 10.00

O meblach przez wieki / Julia Pest
Czy krzesło „Muszelka” rzeczywiście ma kształt muszli? Jakie są zadania osób projektujących wnętrza? Podczas zajęć przeniesiemy się w czasie i zobaczymy, jak zmieniał się wygląd oraz rola mebli na przestrzeni wieków. Sprawdzimy, co pomieści muzealny kredens oraz spróbujemy stworzyć dywan-wycinankę.

Tajemnice mumii / Lena Lewandowska
Dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie? Czym były sarkofag i kartonaż? Ile bandaży zużywano do owinięcia jednej mumii? Poznamy mit o Ozyrysie i zwiedzimy jego królestwo, zapoznamy się też z egipską wiarą w życie pozagrobowe.

Przygoda z archeologią / Beata Staniszewska
Kim jest archeolog? Czym się zajmuje? Co to są wykopaliska? Zapraszamy na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa, odkrywcy m.in. katedry w Faras. Dowiemy się, jak wydobyte z ziemi zabytki odkrywają przed badaczami tajemnice zamierzchłej przeszłości.

Legendy warszawskie / Karolina Kierzkowska
Jak dobrze znasz Warszawę? Zapraszamy na wspólny spacer po dawnej stolicy śladem dzieł artystów, których prace możemy podziwiać w muzealnych galeriach. Poznamy Warszawę uwiecznioną na obrazach m.in. Canaletta, Aleksandra Gierymskiego. Dowiemy się, jak stolica zmieniała się przez wieki, czym zajmowali się jej mieszkańcy i jak wyglądały miejsca, w których dziś stoją wieżowce.

Pomysły artystów / Zuza Wcisło
Czy wszyscy malarze tworzą takie same dzieła? Skąd czerpią pomysły? Jak możemy nazwać techniki, którymi się posługują? Po czym rozpoznać dzieła np. Józefa Pankiewicza, a po czym Witolda Wojtkiewicza? Niczym muzealni detektywi przyjrzyjmy się uważnie prezentowanym w galeriach dziełom sztuki i nauczymy się rozpoznawać unikalny kunszt artystów.

Sztuka: obserwuję / Julia Ruszkowska
Na czym polega praca historyka sztuki i konserwatora? Czasami patrząc na dzieło sztuki, wydaje nam się, że wiemy o nim wszystko. Obrazy i rzeźby warto jednak dłużej poobserwować. Zawiesić na nich oko. Pogapić się. Prześledzić ich historię. Dlaczego? Ponieważ w sztuce nic nie jest oczywiste!

274 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent