Noc Księgarń w Księgarni Pod Globusem

ul. Długa 1, Kraków mapa

piątek 22.10.2021

Noc Księgarń w Księgarni Pod Globusem

Zapraszamy do Księgarni Pod Globusem w piątek 22 października – w Noc Księgarń. Zaplanowaliśmy dwa wyjątkowe spotkania – o 17:00 porozmawiamy o odpowiedzialnym wędrowaniu z Pawłem Skawińskim, Anną Szarek i Magdaleną Petryną, a o 19.00 premiera wyjątkowej książki – biografii Marka Kotańskiego pióra Anny Kamińskiej;  z autorką porozmawia Łukasz Wojtusik. 

Informacje i rezerwacje: pr@liberglob.pl

„Rozmowy o wędrowaniu w Noc Księgarń” – spotkanie z Pawłem Skawińskim i Anną Szarek
Prowadzenie: Magdalena Petryna/ Wilczy Las
piątek, 22 października godz. 17.00
Zapraszamy na spotkanie o odpowiedzialnym wędrowaniu. Jak przygotować się do górskiej wyprawy? I co w praktyce znaczą słowa, że na szlaku jesteśmy gośćmi?  Praktyczne wskazówki i ciekawe opowieści o wędrowaniu po górach będą mieć dla nas uczestnicy spotkania: Paweł Skawiński, Anna Mikołajczyk-Szarek i Magdalena Petryna.
Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka „Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”, której współautorem – razem z Barbarą Gawryluk, jest Paweł Skawiński. Książkę pięknie zilustrował Adam Pękalski, wydało – Wydawnictwo Literackie.
Szczegółowe informacje tutaj: Rozmowy o wędrowaniu w Noc Księgarń

Premiera w Noc Księgarń – Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru
Spotkanie z Anną Kamińską
Prowadzenie: Łukasz Wojtusik
piątek, 22 października godz. 19.00
Zapraszamy na spotkanie z Anną Kamińską, autorką świetnych biografii Simony Kossak, Wandy Rutkiewicz i Haliny Krüger-Syrokomskiej. Tym razem opowiada nam o życiu Marka Kotańskiego, kontrowersyjnego, odważnego, bezkompromisowego psychologa, który jako pierwszy zauważył problem narkomanii w Polsce, twórcy Monaru.
Szczegółowe informacje tutaj: Premiera w Noc Księgarń

W Nocy Księgarń biorą udział również inne krakowskie księgarnie – łącznie 16! Są to: Książkoteka, Suszek Books, Massolit Books & Cafe, Główna Księgarnia Naukowa, Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza BONOBO, księgarnia Atena, Kawiarnio-księgarnia NIĆ, Księgarnia CUD, Księgarnia Karakter, Antykwariat Abecadło, Księgarnia Pod Globusem, Cytat Cafe, Spółdzielnia Ogniwo, Kięgarnia Franciszkańska Bratni Zew, De Revolutionibus Books&Cafe, Cafe NOWA Księgarnia, Księgarnia Znak

Zachęcamy do zapoznania się z ich programem!

Wydarzenia są częścią Nocy Księgarń – ogólnopolskiego festiwalu małych księgarń organizowanego przez OSDW Azymut. Więcej na www.nocksiegarn.pl

Zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:księgarniewarsztaty