Niedzielne Warsztaty Rodzinne Online: Co mówią litery?

Niedzielne Warsztaty Rodzinne Online: Co mówią litery?

Muzeum Współczesne Wrocław
🗺 mapa
📅 niedziela 28.06.2020
Niedzielne Warsztaty Rodzinne Online: Co mówią litery?
Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4-11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach online pt. „Co mówią litery?” w niedzielę 28 czerwca w godz. 13.30–14.30.

Niedzielne warsztaty rodzinne, nawet w czasie epidemii i izolacji, to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie pozwoli rozbudzić wrażliwość i uwolnić wodze wyobraźni.

W czasie warsztatów uczestnicy zwiedzą w formie wirtualnego spaceru fragment wystawy „Poezja i Performans. Perspektywa wschodnioeuropejska”. A w części praktycznej będą wspólnie badać czym są litery, gdzie można je znaleźć, do czego wykorzystać. Zastanowią się, jakie dźwięki wydawałaby litera, gdyby była żywym stworzeniem… Jak zachowywałoby się zaskoczone „o”, a jak niezadowolone „r”?

Zainspirowani twórczością węgierskiej poetki Katalin Ladik uczestnicy zajęć wykonają autorskie utwory, oddając swój głos literom. Powstałe prace będą dedykowane Tatom – w końcu na krótko przed zajęciami będą oni mieli swoje święto.

Prowadzenie: Małgorzata Rzerzycha-Myśliwy – koordynatorka wydarzeń kulturalnych, edukatorka.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy >>> do 25.06 do godz. 16.00.

Do wzięcia udziału w warsztacie potrzebny jest komputer, sprzęt powinien posiadać sprawną kamerę i mikrofon, potrzebne jest połączenie internetowe.

Podczas warsztatu dzieci przebywają pod opieką rodziców, którzy również uczestniczą w działaniach warsztatowych.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie