Niedzielne warsztaty rodzinne: Głowa – chronimy i zdobimy

Niedzielne warsztaty rodzinne: Głowa – chronimy i zdobimy

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Plac Wolności 14
🗺 mapa
📅 niedziela 12.02.2023
Niedzielne warsztaty rodzinne: Głowa - chronimy i zdobimy
Na warsztaty zapraszamy pary międzypokoleniowe: dziadków i babcie z wnuczętami oraz rodziców z dziećmi. Zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 7 do 11 roku życia. Tematem jesiennych spotkań jest nasza wystawa czasowa „Obyś żył szczęśliwy…”. Każdy warsztat rozpoczniemy od wizyty na tej wystawie.

Zapisy: Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl bądź pod numerem telefonu: +48 665 655 606
Adres: Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi, Plac Wolności 14

GŁOWA – CHRONIMY I ZDOBIMY – 12.02.2023, godzina 11.00 -12.30

Hełm – nakrycie głowy chroniące przed ciosem przeciwnika i strzałami. Wykonaj własny hełm i ozdób go w taki sposób, by przyciągać wzrok na każdym turnieju. Średniowieczne manuskrypty pokazują jedno – pstrokatość w średniowieczu była modna. W doborze detali ogranicza cię tylko własna wyobraźnia! Wianek – gustowne i praktyczne nakrycie głowy. Kolorowy i odciągający uwagę od rozczochranych włosów. Zaprojektuj swoje średniowieczne nakrycie głowy, którego nie powstydziłaby się księżniczka.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie