Niedziela jak z bajki w Atrium Targówek!

Atrium Targówek, ul. Głębocka 15 mapa

niedziela 26.01.2020

Niedziela jak z bajki w Atrium Targówek!

Bajkowe atrakcje czekają na rodziny z dziećmi już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia w godzinach 11.00-14.00, w Atrium Targówek. Impreza, połączona ze zbiórką książek dla pacjentów Szpitala Bródnowskiego  jest  wspólną inicjatywą Atrium Targówek i Fundacji Zaczytani.org, promującej szeroki dostęp do książek i czytelnictwo w całej Polsce. Akcji towarzyszy wystawa niezwykłych „Zaczytanych Ławek”, dostępna dla zwiedzających do 4 lutego.

Atrium Targówek wspólnie z Fundacją Zaczytani.org zachęcają rodziny z dziećmi do odwiedzin galerii już w najbliższą niedzielę. Impreza odbędzie się z udziałem bajkoedukatorów Zaczytanych. W programie przewidziano konkursy z drobnymi upominkami. Emocji – zwłaszcza młodszej publiczności – dostarczy przedstawienie interaktywnego teatrzyku lalkarskiego w wykonaniu Konny Puppets. Imprezę uatrakcyjnią animacje dla dzieci, malowanie buziek i bajkowych tatuaży. Do dyspozycji najmłodszych gości będzie także fotościanka Zaczytanych wraz z zabawnymi rekwizytami do robienia zdjęć. Każde dziecko będzie mogło sfotografować się z żywą maskotką w stroju Sowy Puchacza. Podczas eventu rozdawane będą upominki zachęcające do zgłębiania ciekawego świata książek w postaci dziecięcej literatury pochodzącej z Wielkiej Zbiórki Książek 2019 oraz praktycznych zakładek.

W trakcie wspólnej zabawy odbędzie się zbiórka książek dla Szpitala Bródnowskiego. Trzymające w napięciu kryminały, wzruszające romanse bądź pasjonujące powieści przygodowe, wszystkie utwory literackie ustawione na domowych półkach można przynieść do Atrium Targówek i podarować na szczytny cel. Punkt odbioru będzie zlokalizowany w pasażu w okolicach perfumerii Douglas. Zainaugurowana w tym dniu akcja prowadzona będzie w galerii handlowej przez cały rok, a wszyscy zainteresowani udziałem w zbiórce po 26 stycznia będą mogli zostawić książki na specjalnie przygotowanym regale w strefie food court. W ramach społecznej inicjatywy można przekazać każdą pozycję czytelniczą, będącą w dobrym stanie i wydaną po 2000 r. Pozyskane zasoby zasilą bibliotekę Szpitala Bródnowskiego i posłużą pacjentom oddziałów dla młodzieży i dorosłych.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa „Zaczytanych Ławek” dostępna w dniach 21 stycznia – 4 lutego w godzinach funkcjonowania galerii. Artystyczne instalacje, o niezwykłym designie, mają skłonić przechodniów do zatrzymania się na chwilę, a być może dla części zwiedzających staną się też źródłem inspiracji i zachęcą do sięgnięcia po literaturę. Autorami ławek są znani artyści oraz osoby medialne: Michał Rusinek, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Wojciech Mazolewski, Rafał Żak, Rafał Olbiński, Dorota Gorczyca oraz Dominik Jasiński, co zapewnia unikalny charakter każdej rzeźby.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Centrum handlowe Atrium Targówek

Jeśli lubisz zakupy, dobre jedzenie i spotkania z przyjaciółmi, a wolny czas przeznaczasz na wartościową rozrywkę z całą rodziną, to Atrium Targówek jest właśnie dla Ciebie. To przestrzeń pozytywnych emocji, tętniąca życiem, przyjazna rodzinom z dziećmi, …

Więcej

Adres:

Głębocka 15
03-287 Warszawa


Kontakt:

http://www.atrium-targowek.pl
facebook

Niedziela jak z bajki w Atrium Targówek!