Niebieski i żółty – książka, która pomaga przezwyciężyć smutek

czwartek 20.05.2021 do czwartek 03.06.2021

Niebieski i żółty - książka, która pomaga przezwyciężyć smutek

W Amberku wyjątkowo piękna w formie, treści i przesłaniu nowość – ciepła, uspokajająca, pięknie ilustrowana książka bestsellerowej i nagradzanej autorki, Britty Teckentrup. 

Niebieski i Żółty to inspirująca książka o sile przyjaźni. Niebieski mieszka samotnie w najciemniejszej części lasu. Siedzi na najniższej gałęzi, gdzie nie docierają promienie słońca. Jest smutny i już zapomniał, jak to jest śpiewać, latać i cieszyć się życiem. Nie bawi się z innymi. Ale pewnego w lesie dnia pojawia się drugi ptaszek, Żółty. Bije od niego ciepło i promienność. Cierpliwie, łagodnie i wytrwale próbuje dotrzeć do Niebieskiego, oswoić go, przezwyciężyć jego lęk i skłonić, by razem z nim zaśpiewał. A potem poszybował ku niebu. A wtedy wszystko się zmieni i nabierze radosnych, słonecznych barw.

Ta wzruszająca historia pomaga przezwyciężyć smutek, niosąc nadzieję i radość, które daje łagodna przyjaźń. Tekst idealnie uzupełniają przepiękne ilustracje Britty Teckentrup, których subtelne kolory sugestywnie zmieniają się wraz ze światem, który ociepla i rozjaśnia świat moc przyjaźni.

Tytuł oryginału: Blue
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271×276
Data wydania: 2021-05-20
EAN: 9788324172023
Wydawnictwo Amber

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie