NCK – pomysły dla najmłodszych

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

środa 29.09.2021 do środa 13.10.2021

NCK – pomysły dla najmłodszych

Na sezon 2021/2022 Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało dla dzieci wiele atrakcyjnych propozycji. Są wśród nich znane i lubiane zajęcia z lat poprzednich oraz kilka nowości. W przyjaznej atmosferze, wśród rówieśników i pod dobrą opieką, najmłodsi będą mogli rozwijać swoje talenty, zdobywać wiedzę i dobrze się bawić. 

Szachy – nowość w NCK!
Szachy to strategiczna gra planszowa uznawana przez Mię­dzynarodowy Komitet Olimpijski za dyscyplinę sportową. Ich historia sięga VI wieku n.e., a jako miejsce narodzin wskazuje się Indie. Szachy poprawiają umiejętności arytme­tyczne i zdolność planowania, uczą analitycznego i krytycznego myślenia, zwiększają IQ.

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział ProGRAmowanianowość w NCK!
Celem zajęć jest wprowadzenie młodzieży w świat języka programowania w oparciu o innowacyjne metody edukacyjne, które poprzez lekką, ciekawą i nieoczywistą formę przemycają trudniejsze zagadnienia. Podczas zajęć uczestnicy nie tylko poznają podstawowe zasady kodowania i tworzenia aplikacji i stron, ale także nauczą się tworzenia prostych grafik i staną do „grywalizacji” w specjalnie przygotowanej wersji Minecrafta.

Grafika warsztatowa
Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Pod opieką artysty grafika uczestnicy poznają taj­niki warsztatu, materiały i narzędzia, będą powielać swoje dzieła w technikach: linorytu, gipsorytu i monotypii. W wesołej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze ekspe­rymenty będzie okazja do rozwijania wyobraźni i zdolności plastycznych. Zajęcia dla dzieci od 7. roku życia.

Baletowa zerówka
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat. W programie znajdą się ćwiczenia modelujące i kształtujące prawidłową postawę ciała i umuzykalniające, a także nauka podstawowych pozycji stóp i rąk, elementy pantomimy oraz zabawy muzyczne.

Akrobatyka
Aktywność adresowana do dzieci od 5. roku życia. Uczestnicy zajęć będą uczyć się podstawowych elementów akrobatycznych, takich jak przewroty, przerzuty, przejścia, stójki oraz pracować nad siłą i gibkością, która pomoże im w opanowaniu elementów trudniejszych – szpagatów czy stania na rękach. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a dodatkowo  będą dobrą zabawą.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć dla dzieci na: www.nck.krakow.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
NCK – pomysły dla najmłodszych

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook