Weleda
Weleda Baby

Najciekawsze prezenty na Dzień Dziecka

📅 środa 24.05.2023 do środa 31.05.2023
Najciekawsze prezenty na Dzień Dziecka
Ten wyjątkowy dzień w kalendarzu dzieci zapisany jest wielkimi zgłoskami. Maluchy wiedzą, że mogą wtedy liczyć na prezent. A producenci zabawek prześcigają się w promowaniu swoim produktów. My wraz z Magdą Kordaszewską – ekspertką w tej dziedzinie – przygotowaliśmy subiektywny wybór zabawek, które ucieszą nie tylko dziecko, ale także zatroskanych o jego rozwój rodziców

Dla maluszka (0-3 lata)

Woreczki sensoryczne EMOCJE marki Mom’s Care to propozycja zabawki, która może być równocześnie termoforem. Wypełnione naturalnymi wkładami woreczki rozwijają sensorykę, motorykę i zmysł zapachu. Można je podrzucać, chwytać i manipulować nimi. Zostały wypełnione pestkami wiśni, gryki, lawendą. A ich kolorowe buźki wprowadzają dziecko w świat emocji, które można nazwać i o nich rozmawiać. Woreczki mogą służyć za pacynki w pierwszym teatrzyku dla dziecka. Zabawa w teatr to też świetne narzędzie do omawiania z dzieckiem ważnych i trudnych spraw. A kiedy potrafią już same wejść w rolę, taki spektakl uda się z Pacynkami Trudi od DANTE. Można spośród nich wybrać ulubione zwierzę dziecka i tak że bliska sercu pacynka zmieni się w ulubioną maskotkę dziecka.

Wśród ciekawych propozycji na rynku są też gry dla najmłodszych. Seria 1st game TREFL SA to zbiór prostych rozgrywek dla dzieci już od 2,5 roku życia. Zasady zostały dostosowane do potrzeb rozwojowych malutkich dzieci. A gra z maluchem pozwala obserwować, w jak niezwykły sposób umysł dziecka poznaje i przyswaja zasady oraz dąży do sukcesu.

Taneczny DJ od Fisher Price to zabawka dźwiękowo-ruchowa. Jej stonowane melodie zachęcają do ruchu, a także nauki liter, kolorów i cyfr. Jest tu funkcja nagrywania – można powiedzieć coś, co DJ zmiksuje i stworzy z tego wesołą piosenkę. Taka zabawa zmieni pokój dziecka w taneczny parkiet.

Prezent dla przedszkolaka

Zupełnie zaskakującą zabawką jest niepozorna seria Big Adventures od Little Tikes. Każdy z produktów w tej serii ma ukryte urządzenia, które przydadzą się w letnich przygodach. SUV safari ma w kołach lornetkę, a także kompas i latarkę. Z kolei łazik marsjański został wyposażony w mikroskop, chwytak i żuraw magnetyczny. Na plażę można zabrać łódź podwodną, która posiada sitko, wybierak i wizjer podwodny.

Młodych konstruktorów zachwycą Klocki Magnetyczne Dino World XL 50 el. Magna-Tiles® można z nich tworzyć budowle płaskie i trójwymiarowe. Dodatkowo, tej serii towarzyszą prehistoryczne stwory i rośliny.

Drewniane zabawki Kid’s Concept: układanka-mozaika SCANDINAVIAN BABY to propozycja, która rozwija wyobraźnię, doskonali zręczność i umiejętność tworzenia logicznych układów. Do tego ćwiczy koncentrację.

Kompetencje językowe dziecka rozwiniemy z pomocą TIMIO – Zestawu startowego od Kid’s Inspirations. To też ciekawa propozycja na czas podróży. Prosty w obsłudze odtwarzacz z dyskami w ośmiu językach uczy słów i prawidłowej wymowy. A zawarte w nim quizy z pewnością przyciągną uwagę dziecka na dłużej.

Zabawki kreatywne

TUBI JELLY PLANETY to zestaw do nauki o kosmosie. A także fantastyczna zabawa plastyczna. Możemy tu stworzyć własny układ słoneczny 3D. Do tego nasze planety będą się odbijać jak kauczukowe piłeczki.

Nail Studio Aquabeads Disney Princess od EPOCH to ogromny wybór dekoracji do zdobienia paznokci, bez użycia kleju. Proste w tworzeniu, dają zachwycający efekt, łatwo je nałożyć i usunąć samą wodą.

Pomysłem na drobny prezent są też Mini Waffle Surprise: Tajemnicza Figurka Marioinex. Saszetka-niespodzianka wywołuje u dzieci wyjątkową ekscytację, a klocki ukryte w jej środku można budować według wzoru lub własnej pomysłowości.

Dla uczniów klas pierwszych i całej rodziny

Ten sezon obfituje w ciekawe gry. Pięknie wykonana gra Azul od wydawnictwa REBEL to propozycja dla wrażliwych estetycznie, być może przyszłych artystów. Polega na układaniu mozaiki w efektowny sposób. Z kolei Digit od KLUWI to gra logiczna. Rozwija wyobraźnię przestrzenną i spostrzegawczość. Trzeba tu odtworzyć pokazany na karcie wzór wykonując jak najmniej ruchów.

Pitagoras od STORY HOUSE EGMONT to także gra logiczna, a wręcz żonglerka liczbami. Ma trzy poziomy trudności i jest świetną grą rodzinną. Podstępnie możemy przećwiczyć z dziećmi działania matematyczne.

Zabawki sportowe

Nadchodzące lato zachęca do ruchu. Tu producenci także mają sporo ciekawych propozycji. Wśród naszym zdaniem wartych uwagi są Paletki i Rzutki magnetyczne z dyskami Scratch od MOKOPICO. Tu zamiast lotek mamy trójramienne dyski, które wydają charakterystyczny dźwięk po dotknięciu planszy. To dźwięk wygranej! Gra jest świetna dla także dla młodszych graczy, bo łatwiej im osiągnąć sukces w rozgrywce.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zestaw rakietek z piórkami i piłkami Zlam Racket to propozycja szybkich partyjek na plaży i emocjonujących rozgrywek w terenie.

Dla młodszych dzieci – ulubiona pierwsza hulajnoga, czyli Highwaykick 1 Lifestyle 2w1 Jeździk i hulajnoga ze schowkiem Scoot&Ride. Z takim jeździkiem dziecko szybko będzie chciało nauczyć się jazdy na hulajnodze. To sprawdzony, wytrzymały sprzęt, który będzie towarzyszyć dziecku kilka lat. Ten model został dodatkowo wyposażony w pojemnik na skarby znalezione podczas wycieczki.

Na koniec prezent niezawodny – rower. Kinderkraft RAPID to rowerek biegowy, który przypomina miejskie rowery dla dorosłych. Wykonany w pastelowych kolorach, posiada pleciony koszyk i jasne opony. Esencja miejskiego stylu retro. A równocześnie najważniejsze cechy biegówek – lekkość i solidność wykonania, która zachęci do ruchu najmłodszych.

 

 

Przedstawione produkty znalazły uznanie Jury Konkursu Zabawka Roku, Nagroda Rodziców 2023.

 

Magdalena Kordaszewska

Redaktor Naczelna serwisu www.zabawkowicz.plwww.wyborrodzicow.pl,  YouTuberka, influencerka, organizator konkursu Zabawka Roku i Nagroda Rodziców ekspert ds. zabawek i artykułów dla dzieci. Absolwentka: Wydziału Zarządzania UW; Psychologii Pozytywnej w edukacji i wychowaniu, Uniwersytet SWPS; Kursu dla Terapeutów Integracji Sensorycznej 1st. PSTiS; Terapii Ręki.

 

 

566 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent