Nabór! ODKRYWCZYNIE SNÓW! Warsztaty

Poznań /Stary Browar Nowy Taniec mapa

czwartek 23.07.2020 do niedziela 23.08.2020

100

Nabór! ODKRYWCZYNIE SNÓW! Warsztaty

W ramach projektu Roztańczone Rodziny odbędą się tygodniowe warsztaty dla dziewczynek w wieku 9-12 lat.

Odkrywczynie snów” są zaproszeniem do świata tańca i wyobraźni. Poprzez zabawy ruchowe, improwizacje taneczne i pracę z intuicją, wydarzenie ma na celu poszerzanie kompetencji w zakresie kreatywności, koncentracji, ekspresji jak również umiejętności wyciszania się.

Prowadząca (Anna Nowicka), korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia jako tancerki i choreografki, zaproponuje uczestniczkom ćwiczenia pogłębiające świadomość ciała (połączone między innymi ze swobodnym rysunkiem) i rozwijające zaufanie do własnej wyobraźni.

Warsztaty są odpowiedzią na wyzwania stawiane dzieciom przez coraz bardziej oddaloną od cielesnej uważności współczesność. Podjęcie tematu snu i połączenie go z praktyką podążania za spontaniczną radością ruchu, ma potencjał wzmacniania samooceny uczestniczek i może w przyszłości okazać się wsparciem w odważnym podążaniu za ich potrzebami i obranymi celami.

Przygotujcie się. Zbierzcie całą swoją odwagę rozrzuconą po pokoju, wyłówcie skrzętnie schowaną w kieszeni ciekawość, odkurzcie wyobraźnię, naszą najlepszą przyjaciółkę. Wyruszamy dzisiaj w podróż w krainę snów, marzeń i intuicji. Niczym mityczne bohaterki, napotkamy na naszej drodze przerażające potwory, niewyobrażalne wyzwania, przepyszne pokusy i magiczne krainy zaklęte w naszych ciałach. Odnajdziemy ukryte moce i poznamy wiernych sprzymierzeńców. Nie obędzie się bez chwilowych przeciwników, ale dzięki wyobraźni i przepełnionych wiedzą snom, zrozumiemy jak odwrócić ich siłę na naszą korzyść. A wszystko po to, by odkryć ukryty na końcu drogi skarb.

Warsztaty “Odkrywczynie snów” skonstruowane są w duchu poszanowania podmiotowości dzieci. Proponowane aktywności programowo zakładają więc otwartość na różnorodność odpowiedzi i rodzajów zaangażowania uczestniczek. Tytułowe „odkrywanie snów” dotyczy obrania snu jako ogólnego tematu proponowanych aktywności. Warsztaty nie są spotkaniami terapeutycznymi, a artystycznymi, podczas których uczestniczki będą mogły między innymi poznać logikę wyobrażeń sennych i korzystać z niej podczas wspólnych zabaw ruchowych. Mając na uwadze potencjalną delikatność, intymność i siłę konkretnych, osobistych snów uczestniczek, ich treści zostaną włączone w proponowane ćwiczenia wyłącznie, jeśli grupa wyrazi taką chęć i gotowość.

Warsztaty 24-28.08.2020

Koszt udziału w pięciodniowym warsztacie: 100 zł (organizator nie zapewnia wyżywienia ani napojów).

Więcej informacji i zapisy: dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Wydarzenie odbędzie się w przestronnym Studio Słodownia +3, w grupie maksymalnie 10-osobowej, z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.

Anna Nowicka jest choreografką i tancerką, z wykształcenia psychologiem i certyfikowaną nauczycielką w „Szkole Wyobrażeń” („The School of Images”) dr Catherine Shainberg. Od ponad 10 lat pogłębia swoją wiedzę w dziedzinie pracy ze snami i wyobraźnią w dialogu z dr Bonnie Buckner, rozwijając autorską technikę pracy z ciałem. Regularnie prowadzi zajęcia taneczne, performatywne i improwizacyjne w Polsce i za granicą. Jest współtwórczynią Dream your World Into Being, programu mającego na celu wspieranie dziewczynek i młodych kobiet w realizacji ich marzeń, poprzez pracę z intuicją i snami.

http://annanowicka.com/

Osoba do pomocy: Zofia Tomczyk

Projekty dofinansowany z budżetu Miasta Poznań #poznanwspiera

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Art Stations Foundation

Art Stations Foundation

Misją programu performatywnego Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk – działającego od października 2004 roku pod nazwą Stary Browar Nowy Taniec  - jest popularyzowanie, promowanie i prezentowanie lokalnej publiczności najnowszych trendów współczesnej choreografii. Fundacja realizując program …

Więcej

Adres:

ul. Półwiejska 42
61-888 Poznań


Kontakt:

http://www.artstationsfoundation5050.com/
facebook