Na koniec roku dla najmłodszych w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury mapa

czwartek 15.12.2016

Dziadek do orzechów NCK

W ostatni miesiąc tego roku doradzimy w jaki sposób najpiękniej przechować wspomnienia i utrwalać przemijający świat, zaprosimy na warsztaty kreatywnego myślenia, zaprezentujemy klasykę światowego baletu, no i oczywiście spotkamy się ze św. Mikołajem!

10 grudnia (sobota), g.11.00, Scena NCK

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy
Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu

„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. W wigilijny wieczór mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W kolejnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy występ Lwowskiego Narodowego Baletu.

bilety: 120/90 zł

15 grudnia (czwartek), g. 9.00, sala 117

Obudź swoją wyobraźnię – spotkanie z Danutą Klimkiewicz
Warsztaty kreatywnego myślenia

 wstęp wolny

Zapraszamy  na warsztaty twórczego myślenia rozwijające ciekawość świata, wyobraźnię i kreatywność.  Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju dziecka, by mogło odnaleźć i rozwijać uzdolnienia, ćwiczyć myślenie abstrakcyjne, uczyć się łamać stereotypy i budować samoakceptację. Zajęcia w formie inspirującej zabawy.

Warsztaty poprowadzi Danuta Klimkiewicz – nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Posiada II stopień specjalizacji zawodowej, jest ekspertem MEN ds. awansu zawodowego. Jest także terapeutą pedagogicznym i autorką kilkudziesięciu książek edukacyjnych dla dzieci.

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

 

A JUŻ W STYCZNIU…

ZESPÓŁ GÓRALSKI HAMERNIK – koncert z okazji 38. rocznica powstania

21 stycznia (sobota), g 18.00, Scena NCK

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI KRAKÓW 2017

30 stycznia -10 lutego, g 11.00, Scena NCK

Wystawa lalek teatralnych z Teatru  Lalek RABCIO z Rabki – Zdrój  

30 stycznia – 10 lutego

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Na koniec roku dla najmłodszych w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Więcej

Adres:

Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków


Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
http://www.nck.krakow.pl
facebook