Muzeum dla maluchów: Pocztówki z podróży

Muzeum Warszawskiej Pragi mapa

niedziela 18.08.2019

Muzeum dla maluchów: Street art

Przeniesiemy się w czasie w sensoryczną podróż wypełnioną chmurą fotografii. Z takiej wyprawy wrócimy z własnoręcznie wykonanymi pocztówkami. Zatrzymasz taką kartkę na pamiątkę czy obdarujesz tym wyjątkowym dziełem jednego ze swoich przyjaciół? Jedno jest pewne, czeka nas niezapomniana przygoda!

Warsztaty towarzyszą wystawie Praga Sensorycznie.

Grupa wiekowa: 0–6 lat
Start: 11.00
Czas trwania: 60 min
Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
Liczba uczestników: 25 osób
Prowadząca: Natalia Morawska
Bilety dostępne w kasie Muzeum i online

Plan zajęć: w pierwszej części każdego spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z jego tematyką w salach ekspozycyjnych lub edukacyjnych muzeum (ok. 30 minut). Druga część ma natomiast charakter warsztatowy, kiedy dzieci – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub opiekunki – tworzą prace plastyczne, związane z tematyką zajęć (ok. 30 minut).

Muzeum dla maluchów
Poprzez zabawę uczestnicy i uczestniczki zajęć mogą dowiedzieć się wiele o mieście, w którym żyją, a podczas części warsztatowej tworzyć za pomocą kreatywnych materiałów oryginalne prace plastyczne dostosowane do tematyki poszczególnych zajęć. Muzealna przestrzeń staje się miejscem rodzinnym.

W 2019 roku kontynuujemy objętą przez nas drogę budowania oferty dla rodzin z Warszawy i okolic, przełamując przy tym stereotyp muzeum jako miejsca niedostępnego dla najmłodszych dzieci.

mw-logo muzeum warszawy

Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy to miejska placówka działająca w 11 lokalizacjach – składają się na nie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum Farmacji, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Ordynariatu Polowego, Korczakianum, …

Rynek Starego Miasta 28/42