Moje Miasto Warszawa – cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców

🗺
📅 sobota 07.12.2019
Moje Miasto Warszawa - cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców
Poznajemy, projektujemy i odkrywamy na nowo Warszawę. Rusza kolejna edycja rodzinnych warsztatów architektoniczno – varsavianistycznych. Tym razem dzieci wspólnie z rodzicami poznają kolejno wszystkie dzielnice miasta po to, by na końcu samodzielnie je zaprojektować. To w końcu „Moje Miasto Warszawa”!

Od mokotowskiego pałacyku Szustra, przez Śródmieście, Ochotę, ursynowskie blokowiska, po Rembertów i wawerskie świdermajery. Różnorodność dzielnic warszawy, a przede wszystkim ich historia i architektura są motywem przewodnim serii warsztatów dla dzieci i rodziców. To już czwarta edycja projektu, ale pierwsza, w której najmłodsi poznają Warszawę z perspektywy każdej jej dzielnicy. W finalnej części cyklu zaprojektują nowy obszar miasta i bogatsi
o wiedzę, jako młodzi „eksperci” stworzą unikalną mapę Warszawy.

Zadaniem serii warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki, ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Zajęcia uwrażliwiają dzieci na przestrzeń i jej różnorodność, a dodatkowo kształtują postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy.

Warsztaty odbywają się w wybrane sobotnie popołudnia w Domu Spotkań z Historią. Podczas każdego spotkania uczestnicy dokładnie przyglądają się jednej dzielnicy. Poznają ciekawe budynki – zabytki i nowe obiekty, słuchają o historii i rozbudzają swoją wyobraźnię. W drugiej części rodzice i dzieci wspólnie tworzą, projektują, wymyślają, budują i planują. Twórczo, kreatywnie i rodzinnie spędzają sobotnie popołudnia.

Harmonogram spotkań

07.12 | Wilanów. Z wizytą u króla Jasia i królowej Marysieńki.

Czy i jak motywować dzieci

Od stycznia do maja 2020 r. odbędzie się kolejnych jedenaście spotkań, dotyczących m.in. Ursusa, Woli, Bemowa, Białołęki, Rembertowa, Wesołej i Żoliborza. Opisy poszczególnych warsztatów znajdują się na stronie.

„Moje Miasto Warszawa” w skrócie

• warsztaty odbywają się w wybrane soboty od 14 września 2019 r do maja 2020 r.  (łącznie 22 spotkania) w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20)
  • przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami ( podczas warsztatów pracują wspólnie)
  • warsztaty są bezpłatne, ale każdorazowo wymagają rejestracji uczestników. Zapisy na sobotnie zajęcia startują w niedzielę poprzedzającą warsztat o godz 10.
  • liczba miejsc jest ograniczona
  • zapisy: http://bit.ly/mojemiasto4

Warsztaty prowadzą doświadczone architektki i edukatorki: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk, Katarzyna Żaczek, Aleksandra Pawlak i Marta Baranowska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć również na facebookowym wydarzeniu oraz na stronie.

ul. Karowa 20,

dsh@dsh.waw.pl