Moje Miasto Warszawa 6 – rodzinne warsztaty architektoniczne. Architektura dla klimatu

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20
📅 sobota 24.09.2022
Moje Miasto Warszawa 6 - rodzinne warsztaty architektoniczne. Architektura dla klimatu
Kontynuujemy serię bezpłatnych warsztatów dla dzieci i rodziców „Moje Miasto Warszawa”.

Po raz szósty zapraszamy najmłodszych na spotkania z architekturą, urbanistyką i historią Warszawy.

Jak może wyglądać ekologiczne miasto przyszłości? Czym różnią się od siebie parki Pola Mokotowskie, Ogród Saski, Łazienki, Skaryszewski? Dlaczego architekci projektując, mierzą coraz wyżej, czy chcą pobić jakiś rekord i trafić do księgi Guinnessa? Jak budować ekologiczne domy zdrowe dla nas i naszego klimatu? Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas sobotnich warsztatów. Przygotowaliśmy dla Was także spotkania terenowe.
Nasze spotkania poprowadzą doświadczone edukatorki: Patrycja Jastrzębska, Karolina Iwańczyk oraz Aleksandra Pawlak. Cykl Moje Miasto Warszawa potrwa do końca tego roku.

Pierwsze zajęcia startują już 24 września (sobota)!

ARCHITEKTURA DLA KLIMATU

Czy i jak motywować dzieci

Jakie nowe pomysły mają architekci, by projektować budynki przyjazne środowisku? Jak pogodzić projektowanie dla klimatu z miastem przyjaznym mieszkańcom? Co w Warszawie już zmienia się z myślą o klimacie? Co projektanci mogą zrobić dla klimatu, a na co wpływ mają mieszkańcy miast? W ramach zadania warsztatowego wspólnie wykonamy makietę samowystarczalnego, nowoczesnego, ekologicznego miasta – Warszawy – miasta przyszłości.
Pierwsze spotkanie poprowadzi Patrycja Jastrzębska!

• Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców (na zajęciach pracują wspólnie)
  • Zajęcia odbywają się w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) z wyjątkiem warsztatów terenowych, których lokalizację organizator poda z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem drogą mailowa
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale każdorazowo wymaga zapisów: https://bit.ly/mmw6zapisy

Harmonogram cyklu
24.09 | Architektura dla klimatu
01.10 | Gram w Zielone – Ogród Saski | gra terenowa
08.10 | Skarby warszawskiej Starówki | gra terenowa
15.10 | Zielone wyspy miasta
22.10 | Rowerowa Warszawa
05.11 | W zdrowym ciele, zdrowy duch
19.11 | PoWiśle – brzegiem rzeki
26.11 | Popatrz w górę – drapacze chmur
03.12 | Zabytek to nie zabytek!
10.12 | Warszawskie gorseciki – detal architektoniczny
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Partnerem cyklu jest Dom Spotkań z Historią.