Moja Pierwsza Wizyta w Kinie dla szkół i przedszkoli

📅 poniedziałek 05.09.2016 do poniedziałek 12.09.2016
pierwsza wizyta w kinie logo programu
Moja Pierwsza Wizyta w Kinie od 2009 roku w atrakcyjny, przyjazny i przystępny sposób wprowadza najmłodszych w bajkowy świat X Muzy, pokazując to, co w kinie jest najciekawsze. Oferuje małym widzom i ich nauczycielom bogaty repertuar, składający się aż z siedmiu zestawów animacji krótkometrażowych – zarówno klasyki polskiej animacji dla dzieci (m.in. Bolek i Lolek, Reksio czy Pampalini), jak i najnowszych produkcji dla najmłodszych (wśród nich „Parauszek i przyjaciele”).

Twórcy programu dbają, by proponowane przez nich dzieła wyróżniały się wartościami artystycznymi oraz walorami edukacyjnymi. Dlatego też od minionego roku szkolnego w repertuarze pojawiły się nowości – docenione przez krytykę i publiczność filmy pełnometrażowe: „Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” i serie „Kacper i Emma” oraz „Tomek i przyjaciele”.

Każdemu z pokazów towarzyszy krótki film edukacyjny w prosty sposób wyjaśniający, czym jest kino, skąd się wzięło i jak należy zachować się podczas seansu. Gwiazdy, takie jak Grażyna Torbicka czy Katarzyna Bujakiewicz, opowiadają małym widzom z ekranu o tym, jak narodziła się ich miłość do kina.

Ponadto, dzięki projektowi dzieci mają okazję poznać kino także od innej strony. Animator oprowadza małych widzów po budynku, pokazując, gdzie wyświetla się filmy, jak robi się popcorn i na czym polega obsługa kasy biletowej.

Multikino uzgadnia repertuar i termin Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie indywidualnie z każdym przedszkolem czy szkołą, reagując na specyficzne potrzeby grup. Po seansie wsłuchuje się w ich opinie, aby mieć pewność, że wszystkie oczekiwania uczestników zostały spełnione.

Nie dziwi zatem, że projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem grup i zaufaniem nauczycielek przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W tym roku na Moją Pierwszą Wizytę w Kinie wybrało się aż ….. dzieci!

Czy i jak motywować dzieci

Wizyta bardzo podobała się grupie – relacjonuje nauczycielka z Poznania. Wychowawczyni grupy z Wrocławia, dodaje: – Zajmowały się nami wspaniałe osoby. Dzieci co jakiś czas pytają, kiedy znowu pójdziemy do kina. Bardzo, bardzo nam się podobało! – Inne panie, z Łodzi i Szczecina, szczególnie doceniają repertuar, zwłaszcza zaś filmy o „Kacprze i Emmie”: – Piękne i mądre. Dzieci były zachwycone, a my planujemy zobaczyć z nimi wszystkie filmy z tej serii!

Na kolejne semestry Moja Pierwsza Wizyta w Kinie szykuje kolejne niespodzianki. Na razie natomiast zaprasza grupy przedszkolne na seanse w lipcu i sierpniu. Aby umówić wizytę, należy skontaktować się z najbliższym Multikinem z co najmniej 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Cena biletu: 11 PLN; Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.

Więcej informacji na stronie Multikino.pl