Młoda pracownia – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Katowice

Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 mapa

sobota 16.10.2021

9

Młoda pracownia – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Katowice

Cykl spotkań adresowany do dzieci starszych, które lubią rysować, malować, chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Uczestnicy będą korzystać z profesjonalnych materiałów plastycznych. Do dyspozycji będą: sztalugi, podobrazia, palety malarskie, farby akrylowe. Dzieci dowiedzą się jak pracują profesjonalni artyści, jak wygląda ich warsztat. Zajęcia będą spotkaniem z techniką rysunku i malarstwa.

Podczas spotkania analizować będziemy poszczególne typy przedmiotów, różne ze względu na kształt i materiał, z którego są wykonane. Uczestnicy otrzymają wskazówki, jak konstruować obiekt, od czego zacząć jego rysowanie. Wykonają rysunki wybranych przedmiotów, np. kubka, butelki, owoców, kwiatów, tkaniny, ucząc się obserwacji, światłocienia i kształtów, próbując oddać materię. Ćwiczenia praktyczne poprzedzone będą wskazówkami osoby prowadzącej.

 

16.10. / sobota / godz. 11.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, zbiórka przy kasach na poziomie -2

Cena: 9 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Nowe-logo-Muzeum-Slaskie

Muzeum Śląskie

W ciągu ostatnich 20 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach zgromadzono ponad 75 tys. eksponatów. Najcenniejsza kolekcja to Galeria Malarstwa Polskiego (233 obrazy) z przełomu XIX i XX wieku. Poszczególne działy merytoryczne (archeologii, etnografii, historii, …

Więcej

Adres:

40-205 Katowice
ul. T. Dobrowolskiego 1


Kontakt:

32 213 08 11
dyrekcja@muzeumslaskie.pl
http://MuzeumSlaskie.pl

 

Polecamy