Młoda pracownia – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Katowice

Muzeum Śląskie ul. T. Dobrowolskiego 1 mapa

sobota 18.12.2021

9

Młoda pracownia – warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Katowice

Cykl spotkań adresowany do dzieci starszych, które lubią rysować, malować, chcą doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Uczestnicy będą korzystać z profesjonalnych materiałów plastycznych. Do dyspozycji będą: sztalugi, podobrazia, palety malarskie, farby akrylowe. Dzieci dowiedzą się jak pracują profesjonalni artyści, jak wygląda ich warsztat. Zajęcia będą spotkaniem z techniką rysunku i malarstwa.

Zajęcia poświęcone będą portretowi. Bardzo trudno jest uchwycić podobieństwo portretowanej osoby. Czy są na to jakieś sposoby? Zanim uczestnicy rozpoczną rysowanie, wysłuchają, na co zwrócić uwagę. Przed rozpoczęciem pracy zaobserwujemy modela, zastanowimy się, jaki prezentuje typ urody. Poćwiczymy rysowanie poszczególnych części twarzy, takich jak oczy, usta, zęby, aby wyglądały naturalnie. Podpowiemy, jak cieniować twarz, jak rysować włosy.

 

18.12. / sobota / godz. 11.00

Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, zbiórka przy kasach na poziomie -2

Cena: 9 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Nowe-logo-Muzeum-Slaskie

Muzeum Śląskie

W ciągu ostatnich 20 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach zgromadzono ponad 75 tys. eksponatów. Najcenniejsza kolekcja to Galeria Malarstwa Polskiego (233 obrazy) z przełomu XIX i XX wieku. Poszczególne działy merytoryczne (archeologii, etnografii, historii, …

Więcej

Adres:

40-205 Katowice
ul. T. Dobrowolskiego 1


Kontakt:

32 213 08 11
dyrekcja@muzeumslaskie.pl
http://MuzeumSlaskie.pl