Miłość rodzicielska w przyrodzie – warsztaty

Rubież 46 mapa

sobota 15.02.2020

Miłość rodzicielska w przyrodzie - warsztaty

Miłość ma różne oblicza: od romantycznego po miłość przyjacielską i rodzinną. Ale najsilniejszą z nich wydaje się miłość rodzicielska, która nawet w przyrodzie nie zna granic! Wśród zwierząt znajdziemy wiele przykładów bezwarunkowego oddania rodziców dla dzieci, a najciekawsze z nich przedstawimy w trakcie warsztatów w Laboratorium Wyobraźni!

Czy wiecie, że…

Drzewołaz karłowaty, żabka żyjąca w Ameryce Środkowej, przygotowuje w różnych zakątkach dżungli dla każdego ze swych dzieci osobny basenik, w którym je karmi i dogląda, aby bezpiecznie się wychowywały i rosły?
słonice znane są ze swej legendarnej opiekuńczości i dbałości o bezpieczeństwo niesfornych pociech?

W trakcie warsztatów w laboratorium Wyobraźni PPNT poznamy niezwykłe przykłady rodzicielskiej miłości wśród zwierząt. Dowiemy się, czy w świecie roślin można obserwować zachowania opiekuńcze względem potomstwa, a także poznamy wybrane mechanizmy komunikacji występujące wśród zwierząt i roślin. Doświadczalnie sprawdzimy także, czy roślinki, mimo tego że nie poruszają się jak zwierzęta, mogą w jakiś sposób bronić siebie i swe potomstwo w przypadku zagrożenia.

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni, części Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, zlokalizowanego na ul. Rubież 46.

Bilety na zajęcia dostępne są on-line:  https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata. Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook