Mikro-miasto. Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne. Tychy

📅 sobota 28.09.2019
🎫 15zł
Mikro-miasto. Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne. Tychy
Rozpoczynamy nowy cykl comiesięcznych warsztatów architektoniczno-urbanistycznych skierowany do odbiorców między 9 a 15 rokiem życia. Podczas spotkań prowadzonych przez Aleksandra Krajewskiego z Fundacji Napraw Sobie Miasto będziemy poznawać miasto, rozmawiać o miejskiej przestrzeni – funkcjonowaniu miasta, ucząc młodych ludzi zaangażowania w to, co wokół nich – co sami kształtują i na co mają wpływ.

Tematyka pierwszego spotkania będzie związana z nadchodzącą porą roku i zmianami w środowisku (także tym miejskim), które za sobą niesie. Porozmawiamy o roli, jaką w mieście odgrywają owady, jak zimują, jakie konstrukcje budują. Uczestnicy sami będą mogli zbudować domki dla owadów – inspirowane konstrukcjami stworzonymi przez owady.

Aleksander Krajewski – architekt, właściciel pracowni projektowej Blomm, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach, związany z Fundacją Napraw Sobie Miasto.

Na kolejne warsztaty, zatytułowane „Mniejsi mieszkańcy miast”, zapraszamy 25 października (piątek), godz. 15.30.

data: 28 września 2019 (sobota), godz. 11.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
prowadzi: Aleksander Krajewski
koszt: 15 zł od osoby (w przypadku rodzeństwa druga osoba płaci 10 zł)