Mikołajkowy spektakl: Szydełkowa szopka Babci Klary

Mazowiecki Instytut Kultury mapa

niedziela 05.12.2021

15

Mikołajkowy spektakl: Szydełkowa szopka Babci Klary

5 grudnia o 12.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury rodzinnie świętujemy Mikołajki! Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek wprowadzi młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy. Bezpośrednio po spektaklu zapraszamy także na warsztaty tworzenia kart świątecznych!

Są tacy, którzy uwielbiają święta Bożego Narodzenia, są też tacy, którzy nie cierpią świątecznego rozgardiaszu…
Podobnie jest z bohaterami spektaklu „Szydełkowej szopki Babci Klary”. Brat i Siostra w zawirowaniach świątecznych przygotowań, przekomarzając się nieustannie, przypominają widzom o gwiazdkowych tradycjach, obyczajach, przypominają historię Bożego Narodzenia, historię znaną od ponad 2 tysięcy lat.

Młodzi i starsi widzowie spotkają tu wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki, wyczarowane przez Babcię Klarę przy pomocy Włóczki i Szydełka. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów.

Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek wprowadzi wszystkich w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

Bezpośrednio po spektaklu zapraszamy na warsztaty tworzenia kart świątecznych. Coraz częściej, korzystając z nowych technologii wysyłamy najbliższym, przyjaciołom i znajomym świąteczne smsy lub e-kartki. Dobrze jest jednak pamiętać, że nawet najciekawszy sms nie zastąpi własnoręcznie zrobionej pocztówki z serdecznymi życzeniami! Na warsztatach poznajemy historię pierwszej kartki świątecznej, a potem używając papieru o różnej fakturze i wzorach, łącząc to z włóczką, filcem i tkaninami skomponujemy własne pocztówki, zszywając wszystko i dobrze się przy tym bawiąc!

Bilety dostępne w kasie MIK i na mik.waw.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Mikołajteatr