Mikołajki w Operze Krakowskiej – Profesor Wiolinek i Smok Bemolus!

Opera Krakowska mapa

poniedziałek 05.12.2016 do wtorek 06.12.2016

Mikołajki w Operze - spektakl Profesor Wiolinek i smok Bemolus

Fot. Ryszard Kornecki

Z okazji Mikołajek Opera Krakowska zaprasza na spektakle edukacyjno-muzyczne „Profesor Wiolinek i smok Bemolus” (Muzyczne podróże w czasie),  które odbędą się na w dniach 5 grudnia (godz. 17.30) oraz 6 grudnia br. (godz. 11.00).

Profesor Wiolinek pochodzący z Krainy Muzyki wraz z operowym duchem będą wspominać swoje poprzednie przygody. Zobaczymy Złą Królową Nocy, magiczną starą szafę i zdziczały zegar, którym polecą na wyspę do wesołej rodziny piratów. Dzieci wraz z bohaterami spektaklu podróżować będą w „muzycznym międzyczasie”. Na swojej drodze spotkają również nowe postaci – dobrego, mądrego smoka Bemolusa i dziwnego, pilnującego skarbu, skrzata.

Podczas przedstawienia najmłodsi poznają m.in. dźwięki różnych instrumentów, nauczą się piosenek i wspólnie rozwiążą muzyczne zagadki. Niezwykle atrakcyjna formuła spektakli z wykorzystaniem zabaw, gier i eksperymentów, rozbudza w dzieciach  wyobraźnię i kreatywność, zarażając je miłością do muzyki, opery, tańca i śpiewu.

Podczas przedstawień młodzi widzowie wspólnie z bohaterami – Profesorem Wiolinkiem i Duchem poznają zakamarki świata muzyki, dowiadują się wielu ciekawostek o operze, instrumentach czy kompozytorach. Mogą wystąpić na scenie grając lub śpiewając. Wszystko to dzieje się podczas wypraw i podróży magicznym zegarem z pomocą starej szafy. Te fantastyczne przygody dzieją się jakby tu i teraz i wciągają dzieci w klimat uroczej bajki przepełnionej muzyką, humorem, pięknymi kostiumami, multimediami i muzyczną magią – powiedział Paweł Wójtowicz, pomysłodawca spektaklu, autor scenariuszy, reżyser i kompozytor piosenek Profesora Wiolinka.

OBSADA

Profesor Wiolinek – Stanisław Knapik

Duch – Marcin Herman

Smok Bemolus – Michał Kutnik

Zła Królowa Nocy – Karolina Wieczorek

Skrzat / Fałsz – Krzysztof Dekański, Jerzy Wójcik

Zrimka – Rafał Pawłowski

Srimka – Marcin Pokusa

Mama Piratów – Małgorzata Hyży-Wypart

Uczennice Studia Baletowego Opery Krakowskiej przygotowane przez Katarzynę Borstyn, Gabrielę Kubacką i Wiolettę Maciejewską

Zespół instrumentalny Opery Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Wójtowicza

REALIZATORZY

Scenariusz i reżyseria – Paweł Wójtowicz

Producent, asystent reżysera – Agnieszka Sztencel

Scenografia i kostiumy – Bożena Pędziwiatr

Muzyka i teksty piosenek – Paweł Wójtowicz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Mikołajki w Operze Krakowskiej – Profesor Wiolinek i Smok Bemolus!

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook